گرفتگی پا (ران – ساق و کف پا)
سلام چند سالی هست که گرفتگی ماهیچه ی پا دارم و خیلی هم درد داره و وقتی می گیره اصلا ً نمی تونم تکونش بدم معمولاً وقتی نشستم در ران گرفتگی هست وقتی دراز می کشم در ساق و وقتی انگشتم رو تکون می دم در کف پام این مشکل رو دارم هر بار هم چند دقیقه طول می کشه چند ماهی بود که این مشکل رو نداشتم ولی تو این چند روزه دوبار این مسأله پیش اومده مطالب سایت رو هم خوندم چیز خاصی متوجه نشدم خواستم علتش رو بدونم
اگر اين مشكل ادامه دار شده نياز به پيگيري داره !!!!!
…خوب ميتونه علل مختلفي داشته باشه…مثلا يك نوع ضعف عضلاني و يا عدم تعادل برخي الكتروليتها به خصوص منيزيم …..
اين مسئله احتياج به بررسي و انجام روشهاي تشخيصي مناسب داره ..مثل چك شدن الكتروليتها و…..
به متخصص ارتوپدي مراجعه كنيد …كه در صورت لزوم ممكنه به متخصص طب فيزيكي ارجاع داده بشيد ./.
مدتی هست که درد شدیدی توی انگشت شصت دست چپم داشتم واین طوری شده بود که اصلا تکونش نمیدادم اصلا خمش نمیکردم.پیش جراح مغز و استخوان رفتم گفت نوار عصب بگیر و با توجه به سن کمم ۲۱ سال میگفت ممکن هست عصبش تحلیل رفته که رفتم اورتوپد گفت پیچ خوردگی هست و گج گرفت.الان دستم تو گچه ولی دارم از درد میمیرم شدیدا با اون حال که تو گچه درد داره من چیکار کنم دکتر؟ من حس میکنم پیج خوردگی نیست و ممگن عصبش باشه؟ گفت باید جراحی کنی.اخه من که کاری نکردم چرا اینجور شده؟
نمی توان بدون دسترسی به معاینات و پاراکلینیک ارزیابی دقیقی داشت و در مورد آسیب یا عدم آسیب به عصب و یا مشکل ارتوپدی اظهار نظر کرد، بهترین راهکار پیگیری درمان پزشکان معالج می باشد.