گرفتگی بینی فقط در صبح
مدتی است که من صبح وقتی از خواب بیدار می‌شوم بینی ام گرفته است و کمی احساس سرما خوردگی می‌کنم ولی خیلی راحت می‌توانم بینی ام را خالی کنم و این احساس برطرف می‌شود ولی دوباره بعد از ۱۰-۱۵ دقیقه بر می‌گردد و این حالت تا نزدیک های ظهر ادامه می‌یابد و سپس به کل برطرف می‌شود. ( سابقه آلرژی خاصی ندارم و سلامتی عمومی خوبی دارم.)

دکتر هم رفتم و سی تی اسکن هم کردم گفتند که شاخک های بینی‌ام کمی هوا گرفته ولی مشکل جدی نیست. گفتند سرما خوردگی در بدن مانده و سینوس ها کمی چرک دارند و این باعث این حالت می‌شود.

قرص سیتریزین و ویتامین A تجویز کردند که با مصرف آنها بهتر شدم ولی حالا که تمام شده دوباره اون حالت برگشته ولی خفیف تر. در ضمن هر شب بینی‌ام را با سرم فیزیولوژی شستشو می‌دهم.

لطفآ من را راهنمایی کنید که واقعآ مشکل چه می‌تواند باشد و چگونه باید آن را درمان کنم. این مشکل خیلی من را آزار می‌دهد. در چندین سایت خارجی خواندم که افرادی مشکل من را داشته‌اند و با درمان های اشتباه موقتآ خوب شده‌اند ولی چون درمان مناسب با نوع بیماری آنها نبوده بعد از مدتی بد تر شده‌اند.

با توجه به معاینات و ارزیابیهایی که برای شما انجام شده است به نظر می رسد که این علایم نشانه یک حالت آلرژیک باشد که در شما به وجود آمده است. اگر علایم برای مدت زیادی باقی ماند می توانید از داروهایی که طول عمر بیشتری دارند استفاده نمایید.