گرفتگي عضلات
مي خواستم بدونم علت گرفتگي عضلات در سراسر بدن به صورت مكرر چيست؟
درد در سیستم عضلانی شایعترین علامت می باشد . این درد ممکن است خفیف یا شدید ، موضعی یا منتشر و یا متعاقب ضربه باشد . درد به دلیل آسیب به عضله به علل مختلف مانند : صدمات ورزشی ، بیماریهای خود ایمنی ، کاهش جریان خون به عضله و یا تهاجم تومور به عضله باشد . همچنین درد در عضلات می تواند متعاقب صدمه به مفاصل و تاندونها باشد . در صورت درگیری قسمت وسیعی از سیستم عضلانی معمولا التهاب و کمی تب وجود دارد که می تواند به دلیل عفونت یا بیماریهای سیستم ایمنی باشد . التهاب عضله می تواند به دلیل بسیاری از بیماری مانند عفونتهای ویروسی به وجود آید . التهاب عضله هم مانند هر التهابی موجب درد ، حساسیت ، تورم ، گرمی ، کاهش کارکرد و ضعف می شود .
من ۶۵سال دارم. چندی پیش بعد از پیاده روی ناگهان کمرم درد گرفت و پس از سه روز به پایم سرایت کرد. البته سه مورد مرگ و میر فامیلهای نزدیک و جوان نیز داشتیم که در من بسیار تاثیر منفی گذاشت. چندین دکتر ارتوپد و مغز و اعصاب رفتم که همه قرصهای مسکن دادند که هیچ تاثیری نداشته اند. الان چند روزی است پای چپم بسیار ملتهب است و انگار که در آتش می سوزد. شبها اصلا نمی توانم بخوابم. به روزها هم کشیده شده و روی هردو پایم کمی ورم دارد. از اینکه نمی توانم پیاده روی کنم قند خونم نیز کمی بالا رفته و گاهی تا ۱۵۰ می رسد. روزی یک قرص و نیم گلی بن کلامید می خورم
دردهای کمری که تیرکشنده به پاها هستند ، معمولا به دلیل درگیری یکی از ریشه های عصبی (L4-L5-S1) می باشد . در این موارد معاینه بالینی و تصویربرداری رادیولوژیک برای تشخیص درست بسیار کمک کننده می باشد . با این تفاسیر به نظر من با توجه به تشدید علایم در جنابعالی ، بهتر است به یک متخصص مراجعه فرمایید تا با معاینه و اقدامات پاراکلينیک، تشخیص صحیح داده شود .