کیستهای سینه
دختری ۲۶ ساله هستم.از مدتها قبل مشکل پریودهای نا منظم رو دارم و همچنین مو های زائد زیر چانه که متاسفانه رفتن به دکتر رو پشت گوش انداختم.تازگی متوجه یک توده در سینه راستم شدم که بعد از مراجعه به متخصص زنان آزمایش هورمونها و سونوگرافی سینه انجام دادم و در سونو مجموعا ۶ کیست در هر دو سینه من تشخیص داده شد که یکی از این کیستها بزرگ و بقیه کوچک هستند.هورمون پرولاکتین من هم بالا بود.میخواستم بدونم آیا بالا بودن پرولاکتین ربطی به کیست های ایجاد شده دارد یا نه؟و چه درمانی برای این کیستها بلید انجام بشه؟
كي از دلايل پديد آمدن كيست هاي تخمدان و سينه بالا بودن پرولاكتين است زيرا پرولاكتين بالا باعث ميشود ترشح هورمون هاي زنانه به خوبي صورت نگيرد
نگران نباشيد اين كيست ها با مصرف دارو با تجويز پزشك از بين خواهد رفت
در خصوص درمان هم بايد از پزشك معالج خود كمك بگيريد
من ۲۶ سالمه در سینه سمت راستم احساس توده هایی داشتم به متخصص زنان مراجعه کردم برایم سونوگرافی نوشت در سونو یک کیست کوچک ۴ میلی متری در سینه سمت راستم دیده شد که دکتر گفت اصلا جای نگرانی نیست اما چیزی که مرا نگران کرده و از آن سر در نمیارم این است که در جواب سونو نوشته : لنف نودی به ابعاد۵ *۱۵ mmبا نمای طبیعی و ناحیه اکوژن مرکزی به ابعاد ۵*۱۵ mm در اگزیلاری راست مشهود است . این یعنی چی ؟
در مورد کیست همانطور که پزشک اشاره کرده جای نگرانی نیست. در مورد لنف نود یعنی یک گره لنفاوی که لنف ناحیه پستان را درناژ می کند بزرگ شده است که با توجه به اینکه در پستانها مشکلی وجود ندارد احتمالا به دلیل عفونت ناحیه بوده است.