کوچک کردن سایز سینه
لطفا در مورد راه های کوچک کردن سایز سینه در زنان توضیحاتی بدهید.
اینکه چه حرکات ورزشی را توصیه می کنید.و اینکه نظرتان در مورد دستگاه های موجود در بازار برای نیل به این هدف چیست؟
آیا قرصهایی برای این منظور هست یا نه؟
در طی سالها عواملی چون بارداری ، شیردهی ، جاذبه زمین و … باعث شل شدن بافت پستان و عدم وجود الاستیسیته اولیه در بافت پستان می شود .
برای کوچک کردن پستان در زنان روشهای مختلفی وجود دارد ولی شایعترین و موثرترین روش ، جراحی های کاهنده حجم پستان (Reduction Mamoplasty) است که در آن بافت اضافه برداشته شده و باعث ایجاد شکل مناسب در پستانها می شود . البته روشهای دیگری چون استفاده از قرصها و یا لوازم ورزشی وجود دارد که به اندازه جراحی موثر نبوده و عوارض نیز دارند . البته در هر عمل جراحی می بایست عوارض احتمالی آن را نیز در نظر داشت.
لطفا در مورد جراحی کوچک کردن سینه و خطرات آن کامل توضیح دهید.
آیا پس از جراحی امکان شیر دهی به نوزاد وجود دارد؟
درمانی برای بزرگ شدن نوک سینه وجود دارد؟
•چرا عمل جراحی کاهشی پستان Reduction Mammoplasty انجام می شود؟
این عمل برای کم کردن مشکلات فیزیکی و روانی ناشی از پستانهای بسیار بزرگ انجام می شود. مشکلات فیزیکی مثل درد کمر و گردن و نیز مشکلاتی که در استفاده از سینه بند در این افراد وجود دارد.

• چه کسی مورد ایده آل برای این عمل جراحی می باشد؟
زنی که دارای پستانهای بسیار بزرگ بوده و تصمیمی برای بچه دار شدن ندارد، درد کمر ، گردن یا سردرد مزمن دارد؛ مورد مناسبی برای این عمل می باشد.

• چه کسی مورد مناسبی برای این عمل نمی باشد؟
اگر بافت پستانی فرد به طور کامل ایجاد نشده است، تصمیم به بچه دار شدن دارد، سیگاری است و یا مشکلات جسمی و بیماری دارد، مثل دیابت یا بیماریهای قلبی و یا داروهای ضد انعقادی و استروئیدی مصرف می کند؛ مورد مناسبی برای این عمل نیست.

• عمل جراحی چگونه انجام می شود؟
این عمل زیر بی هوشی عمومی انجام شده و ممکن تا سه ساعت به طور بیانجامد. این عمل تکنیک های مختلفی دارد ولی به طور معمول همانطور که در تصاویر بالا نشان داده شده انجام می گیرد. بافت غدد شیری، مجاری و چربی اضافی خارج می شود.

• چگونه برای عمل آماده شوید؟
علاوه بر تمام مراحلی که برای آماده سازی جهت جراحی های دیگر انجام می شود همانند آزمایش خون ، عکس قفسه سینه و …، ماموگرافی نیز انجام می گیرد. معمولا قبل از عمل اطلاعات لازم در مورد عوارض احتمالی، اسکار ، و محدودیتهای دیگر مثل ایجاد اشکال در شیردهی به فرد گفته می شود. اگر سیگار می کشید، بهتر است ۲ هفته قبل از عمل آن را ترک کنید و رژیم غذایی سلامتی را مصرف نمایید. همچنین از ۱۲ ساعت قبل از عمل شما می بایست دیگر چیزی نخورید.

• پس از عمل جراحی چه چیزی در انتظار شماست؟
پس از عمل پستان های شما توسط پوششی پوشانده شده و یا به شما سینه بند های مخصوص داده می شود. معمولا یک لوله تخلیه نیز گذاشته می شود که پس از چند روز خارج خواهد شد. پس از عمل ممکن است یک شب در بیمارستان بستری شده و روز بعد به منزل بروید. طبیعی است که در چند هفته اول پس از جراحی درد و حساسیت در پستانها وجود داشته باشد که به تدریج کاهش می یابد. همچنین ممکن است تورم تا اندازه ای وجود داشته باشد. پس از ۲ تا ۴ روز پانسمانها برداشته شده و پس از حدود ۳ هفته بخیه های خارج خواهند شد. بهبودی کامل معمولا پس از ۳ ماه به دست می آید.

نمی شه بدون جراحی حجم سینه کوچک بشه؟
حتی با رژیم؟
اگر با رژیم کوچک شود آیا امکان دارد با ورژش شلی و افتادگی ناشی از لاغری را تصحیح کرذ>؟
همانطور که بارها گفته شده، قسمت اعظم بافت پستان از چربی تشکیل شده و به همین دلیل با کاهش وزن امکان کوچکتر شدن بافت پستان وجود دارد ولی در عین حال همان مشکلات ناشی از کشیدگی پست و ظاهر نامناسب بعد از آن به وجود می آید. اگر فقط اندازه برای فرد مهم است می تان با رژیم بافت پستانی را کاهش داد ولی اگر ظاهر نیز مورد توجه است بهتر است از روشهای جراحی بهره جست.
ایا دستگاه و یا ورزش خاصی برای کوچک کردن سینه وجود دارد ؟

برای کوچک کردن سینه چه ورزش ها و رژیم غذایی باید داشته باشیم؟ داستگاه های کوچک کننده موجود می توانند حجم سینه را کاهش بدهند؟ چه ورزشی کمک می کند؟

من ۲۲ سال دارم مجردم ایا می تونم عمل کوچک کردن سینه انجام بدم؟

تنها با یک مشاوره می توان به جواب این پرسش دست یافت. در مشاوره، جراح از شما درباره ی سابقه ی عمومی پزشکیتان ، مثل جزئیاتی درباره ی هر نوع عمل قبلی پستان و همچنین وضعیت زایمانی شما سؤالاتی خواهد کرد. اگر چه این عمل می تواند برای تمام زنان در تمام سنین مفید باشد، ولی معمولا قیل از اینکه سینه ها کاملا رشد کنند این عمل هرگز انجام نمی شود. بعلاوه، بیمارانی که قصد حامله شدن دارند، باید معمولا عمل را تا بعد از کامل شدن افراد خانواده شان به تأخیر بیاندازند. دلیل این کاراین است که اگر حاملگی ای بعد از این عمل جراحی رخ دهد ممکن است، باعث بزرگ شدن دوباره پستانها شود.
بنابراین قبل از هر تصمیمی برای انجام عمل جراحی برای کوچک کردن پستان، باید به طور طبیعی هر نوع خطر و ریسک و نیز تمام فواید آن سنجیده شود.اگر شما سیگاری هستید باید قبل از عمل سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن به طور جدی رگهای خونی را تنگ می کند و بنابراین جریان خون را در آن ناحیه کاهش داده و باعث می شود که التیام یافتن و جوش خوردن زخم ها کند شود. همچنین آسپرین و بعضی داروهای ضد التهاب و مسکن¬ها و دیگر دارو ها می توانند باعث افزایش خونریزی شوند، بنابر این نباید آنها را مصرف کنید. بهترین کار این است که در اولین ویزیت همه این اطلاعات را به پزشکتان اطلاع دهید.اگر شما اضافه وزن قابل توجهی دارید، پیشنهاد می شود، ابتدا وزن خود را کاهش دهید. در حقیقت در بسیاری از مواقع بدست آوردن سینه های کوچکتر می تواند انگیزه ای برای کاهش وزن باشد.
بسته به سن شما، ممکن است نیاز باشد که قبل از عمل جراحی ماموگرافی انجام دهید. این کار در مشاوره اولیه نیز توصیه خواهد شد. اگر شما اضافه وزن قابل توجهی دارید، پیشنهاد می شود، ابتدا وزن خود را کاهش دهید. در حقیقت در بسیاری از مواقع بدست آوردن سینه های کوچکتر می تواند انگیزه ای برای کاهش وزن باشد.
بسته به سن شما، ممکن است نیاز باشد که قبل از عمل جراحی ماموگرافی انجام دهید. این کار در مشاوره اولیه نیز توصیه خواهد شد.
آیا راهی بغیر از عمل جراحی برای کوچک نمودن سینه ها وجود دارد یا نه ؟ من سینه های بزرگی دارم و برای اینکه سینه هام کوچک شوند چند ساله که ورزش میکنم ورزشهایی مانند شنا و ایروبیک ولی تغییری در اندازه سینه هام بوجود نیومده آیا آخرین راه عمل جراحی هستش ؟در ضمن من فقط میخوام سینه هام دو یا سه سایز کوچک بشند .
دوست عزیز ۲ یا ۳ سایز همچینم کم نیستا !
اگر اضافه وزن دارید با کم کردن وزن تبعا سینه هاتونم کوچکتر میشه اما اگر با اندامی متناسب سینه های بزرگی دارید اولین قدم مراجعه به متخصص جراحی زنان هست و ایشون بعد از بررسی هورمونی اگر لازم باشه جراحی هم می کنند .

تنها راه علمی بزرگ و کوچک کردن سینه ( به معنی واقعی و موثر ) جراحی هست .
البته دستورات دیگری هم هست که تاثیر خاصی نداره توی همین سایت هم بگردید حتما مواردیش رو پیدا می کنید

من مجرد هستم و لاغر. یعنی نمی تونم رژیم بگیرم که کاهش چربی داشته باشم ولی سینه های (تا حدودی نسبت به کل بدن) بزرگی دارم و دلم میخواد ۱ تا ۲ سایز کوچکتر بشن. به نظر شما اگه نخوام از جراحی و رژیم استفاده کنم کدوم روش مناسبتر و بدون عوارض هستند. البته لازمه بگم که بزرگی سینه یه جورایی ارثی هستش چون مادر من هم سینه های بزرگی دارن.
اگر نخواید یعنی نتونید رژیم بگیرد و جراحی هم نخواید بکنید ، خب تنها یک راه می مونه دوست عزیز ، اونم اینه که چشم به آسمان بدوزید و از خداوند طلب معجزه کنید !

یک کمکی می تونم بهتون بکنم
اگر شما خیلی لاغر هستید ( یعنی کمبود وزن دارید ) اونوقت اضافه کردن وزن و در کنارش ورزش می تونه به متناسبتر دیده شدن اندامتون کمک بکنه

بطور علمی اگر همه چیز سالم و درست باشه اونوقت برای کوچک و بزرگ کردن سینه راهی جز جراحی وجود نداره .