کاشت پروتز سینه
من می خواهم اقدام به کاشت سینه بکنم اما مسائلی را در بعضی سایت ها خواندم که نمی دونم درست هست یا نه
اول اینکه کاشت سینه باعث عدم توانایی در شیر دهی میشه
دوم اینکه کاشت سینه احتمال تشخیص تومورهای سینه رو در ماموگرافی تا ۵۰% درصد کاهش می ده
و سومی که بدتر از همه هم هست اینکه با کاشت سینه حداکثر بعد از ۱۰ سال , پروتز شکسته خواهد شد و بنابراین باید عملو هر ۱۰ سال یکبار تکرار کرد!!!!
آیا این ها و مخصوصا مورد سوم واقعیت داره؟
خواهش میکنم بهم نگین که از خیر عمل بگذر و خودتو همون جور که هستی بپذیر چون من در واقع چیزی به نام سینه ندارم!!
از اینکه بهم جواب بدین ممنون میشم
خانم عزیز ، انجام جراحی زیبایی سینه بدلیل اینکه ممکن است به غدد شیری آسیب بزند برای خانمهایی که بچه ندارند توصیه نمی شود والبته به این معنی نیست که شما نمی تونید اینکار رو بکنید .

هر سه موردی که فرمودید تا حدودی درست هست ولی هیچکدومش ۱۰۰% نیست
و لزوما شما دچار اینها نخواهید شد
بهرحال پروتز سینه هم از هر مدلی که باشد ممکن است در مقطعی نیاز به تجدید جراحی داشته باشد و اتفاقا اتفاق غیر شایع و غیر محتملی نیست .

من نمی خوام بهتون بگم از خیر جراحی بگذرید اما دوست دارم توصیه کنم مدامیکه ازدواج نکردید این جراحی رو انجام ندید و برای اینکه لباس بهتر به تنتون بشینه از پروتز های فیزیکی مخصوص سینه که داخل سوتین قرار می گیرند ، استفاده کنید . اینجوری هم امروزتون بهتر می گذره هم فردا دچار مشکل نمی شید هم می تونید بعدها هروقت دلتون خواست جراحی کنید .

اگه جراحي سينه انجام بديم و يه زماني تصميم به بارداري داشته باشيم،در طول مدت بارداري و شيردهي بايد پروتز رو مجددا از داخل سينه خارج كنيم؟
ممنون ميشم راهنماييكنيد يا يه منبع معرفي كنيد

آیا پس از گذاشتن پروتز می ‌توان به نوزاد شیر داد؟

به روش جراحی پلاستیک بستگی دارد و این که این پروتز در کدام قسمت سینه و چگونه کار گذاشته شوند، بهترین روش این است که در هنگام جراحی کار گذاشتن پروتز، بخش قهوه‌ای سینه آسیب نبیند و در خط برش جراحی قرار گرفته باشد و پروتز با برشی در زیر سینه‌ ها در محل خودش قرار داده شود، خانم هایی که پروتز سینه آنها در زیر دیواره عضلانی قفسه سینه ‌ قرار داده شده است مشکل چندانی برای شیر دادن به نوزادشان در آینده ندارند، همچنین هر چه فشار پروتز بر روی غدد شیری سینه کمتر باشد، شانس بیشتری برای تولید شیر وجود دارد.
فشار بر هر غده ی بدن می‌ تواند باعث اختلال در عملکرد آن غده گردد، در مورد غدد شیری نیز در هنگام جراحی پروتز باید دقت شود که فشار زیادی بر این غدد وارد نشود.

آیا امکان دارد مواد ایمپلنت به درون شیر مادر نشت کند؟

در حال حاضر دو نوع پروتز سینه در بازار موجود است:
۱- پروتزهای آب نمکی
۲- پروتزهای سیلیکونی
تاکنون گزارشی در مورد نشت این مواد از درون پروتز به سمت خارج بدن منتشر نشده، لایه‌ های پوشش داخلی و خارجی این پروتز ها مانع از خروج مواد درونی آنها می شوند و نباید در مورد آلودگی شیر با این محصولات نگران بود.

آیا بارداری پس گذاشتن پروتز سینه امکان ‌پذیر است؟

اگر بعد از عمل جراحی پروتز سینه، باردار شوید، بافت سینه ی شما بزرگ شده و پوست آن نیز کشیده می‌ شود، همچنین پس از بارداری و همراه با آن اگر شیر دهی را متوقف کنید، بافت سینه کوچک و جمع می ‌شود، پیش‌ بینی این که چه میزان این تغییرات رخ می‌ دهد غیر ممکن است اما حجم پروتز سینه در طی این عملیات به همان اندازه باقی می ماند، بعضی از خانم ها از شل ‌شدگی پوست اطراف پروتز سینه در زمان پس از بارداری و توقف شیر دهی شاکی هستند که در این صورت گاهی نیاز به عمل ‌های جراحی ترمیمی توسط جراح پلاستیک می باشد.

پروتزها تا چه مدت باقی می مانند؟

عليرغم اين‌ كه پوشش خارجي پروتزها بسيار مقاوم هستند اما مانند تمام محصولات ساخت دست بشر بالاخره كهنه و نازك شده و نهايتا از بين مي ‌روند و مواد آن به بيرون تراوش پيدا مي‌ كند. از نظر كلينيكي تشخيص آن، مشكل است و به ندرت خود فرد مي ‌تواند تشخيص دهد، در اين وضعيت سينه كمي صاف شده و يا شكل آن تغيير پيدا مي ‌كند. به اين حالت متلاشي شدن يا تراوش يا پارگي پروتز سينه مي‌ گويند. به اين دليل گفته می شود که به ندرت قابل ديد است چرا كه با ايجاد كپسول اطراف پروتز (يك نوع كيسه بيولوژيكي اطراف پروتز سينه ايجاد مي ‌شود) گاهي اوقات با وجود پارگي، تشخيص پارگي صورت نمي ‌گيرد و حتي بعد از تراوش از پروتز سينه، مواد درون آن در همان مكان در كيسه خود بدن يا كپسول باقي مي مانند.