پیچیده شدن روده و درد آن
برادر من از قبل از عید فطر دچار ناراحتی شده که متاسفانه پزشکای اینجا هنوز نتونستن تشخیصش بدن
اول دچار معده درد شد. بعد چندین بار استفراغ کرد. بعد ازون همش میگفت زیر نافم درده و منقبض شده و نفخ کرده. آزمایش خون داد مشکوک به آپانتیس بود . سونوگرافی داد گفتن آپانتیس ترکیده ولی چون دورش چربی گرفته خطری نداره با دارو رفع میشه و به پزشک جراح معرفیش کردن. ایشون سونورو دید گفتن بعید میدونم اپانتیس باشه بستریش کنید یه سی تی اسکن انجام بده اگر آپانتیس بود با دارو جلوی پیشرفتش بگیریم بعد جراحیش کنیم.دوشب بستری بود اما باز تشخیص نداده آماده جراحیش کردن.
پزشک رادیولوژی با سی تی انجام شده گفت که یک قسمت از روده پیچ خورده برای همین نمیتونه دفع کنه و نفخ میکنه واز آپانتیس خبری نیست
خلاصه اینکه امروز ترخیص شد اما هنوز هم درد داره و ما واقعا نمیدونیم چکار کنیم.. ایا واقعا این موردی که برای رودش پیش اومده خطرناکه؟ نیاز به عمل داره؟ یا با دارو رفع میشه؟نیاز به چه دارویی دارن؟
چون پزشکش هیچ دارویی هم تجویز نکرده.. متاسفانه تو شهر ما پزشک خوب و درست حسابی پیدا نمیشه .. همه فقط میخوان بیماراشونو تیغ بزنن و سریع نسخه عمل جراحی تجویز میکنن. و بیچاره مردم هم موش ازمایشگاهیشون هستن
در اول این را بگویم که از پشت اینترنت نمیتوان اینگونه بیماری را تشخیص داد و دکترهایی که حضورا برادرتون رو معاینه کردن در تشخیص دچار اشتباه شدن چه برسد به ما!! اما در مورد ناراحتی برادرتون باید بگویم که وقتی آپاندیس تحریک بشه در همون یکی دو روز اول دردش زیادتر و زیادتر میشه و اگر برداشته نشود میترکد و خارج کردن سم حاصل از ترکیدن بسیار دشوارتره اگر درد برادرتون کم و زیاد میشه شاید پیچخوردگی روده باشه که احتمالا نیاز به جراحی داشته باشد خوشبختانه امروزه وسایل ارتباطی به همه اقصی نقاط کشور اسانتر شده و ایشون میتونن هر چه سریعتر خودشون رو به یک محل مناسب جهت درمان برسونن.