وجود پروتئین در ادرار-داروی سیفرول عوارض و میزان اثر بخشی-
۱- وجود پروتئین در آزمایش ادرار نشان دهنده چیست؟اگر کسی این نشانه را مشاهده کرد باید چه کار کند؟
۲-ترکیبات داروی سیفرول برای بیماران مبتلا به پارکینسون چیست؟چه مقدار زمان طول می کشد تا دارو اثر واقعیش را نشان دهد؟عوارض دارو کدامند؟
۳-چرا برخی از رحم ها حتی پس از یک دوره معالجه کیست حتی با عمل باز دوباره کیست زا می شوند؟برای جلوگیری از کیست زا شدن دوباره رحم و تخمدانها چه باید کرد؟مشاهده مایع اددرکلدوساک خلفی در رحم یا تخمدانها نشانه چیست و برای درمان چه باید کرد؟
به وجود پروتئین در ادرار ،پروتئینوری Proteinuria گفته می شود. در حالت طبیعی به دلیل مکانسیهای موجود در کلیه ها در ادرار پروتئین وجود ندارد ولی در بسیاری از بیماریهای کلیوی پروتئینوری به همراه سایر علایم کلیوی (مثل خون در ادرار یا هماچوری) وجود دارد. پروتئینوری ایزوله (فقط وجود پروتئین در ادرار) به دلایل مختلفی از جمله افزایش نفوذپذیری گلومرول کلیه، کاهش بازجذب در توبول های کلیوی ، افزایش تولید پروتئین یا دلایل فیزیولوژیک (بیماری حاد، استرس، تب یا فعالیت شدید) ایجاد می شود. وجود یک نوبت پروتئین در آزمایش برای تشخیص کافی نیست و آزمایش به دلیل احتمال وجود پروتئینوری گذرا می بایست یک یا دوبار تکرار شود.

(پرامیپکسول) با نام تجاری Sifrol (سیفرول) جزو داروهایی است که آگونیست گیرنده های دوپامینی هستند و گیرنده های دوپامینی موجود در گانگلیون بازال را فعال می کنند. می توانند به تنهایی یا همراه با سایر داروها مصرف شوند. بهترین نتیجه زمانی حاصل می شود که پاسخ به درمانهای رایج کاهش یافته باشد. عوارض جانبی عبارتند از تهوع ، یبوست ، گیجی ، حملات خواب ، بیخوابی ، توهم ( به ویژه توهم بینایی ) ، دیسكینزی ، هیپوتانسیون ( در شروع درمان ) ، ادم محیطی.

معمولا کیستهای متعدد در تخمدانها که به آن تخمدان پلی کیستیک PCO گفته می شود دارای علایم و عوارضی هستند مثل نامنظمی قاعدگیها، عدم باروری و … که معمولا درمان برای رفع موقت این علایم می باشد و چون دلیل اصلی عدم وجود تنظیمات هورمونی در بدن می باشد ، احتمال عود وجود خواهد داشت. قبلا در مورد این بیماری مفصل بحث شده است…لطفا (کیست تخمدان) را جستجو کنید.