واقعه غیر منتظره کمر
سلام دوستان من به علت اضافه وزن پیاده روی میکنم ۳روز پیش که در حال راه رفتن بودم عطسه زدم این عطسه منجر شد که کمرم بگیرد و من نمبتونستم بایستم با چه دردی به خانه رفتم واقعا وضعیت بدی یود .الان با ورزش و روش های سنتی در زمانی که میخواهم از زمین بلند شوم و یا مدت زیادی را بشینم کمرم قفل میکند و صاف نمیشوم در زمان عطسه و سرفه استخوان دنبالچه ام تیر میکشد و دردش حالت منتشره دارد پای راستم هم بی حس است و مورمور میکند البته زمانی که به پشت میخوابم و دیگر نمیتوانم بلند شوم .ایا این حالات مربوط به عفونت رحمی است
من درست نمیتونم را برم لطفا در این مورد پیشنهاد دهید واقعا از پاسخا استقبال میکنم چون دکتر در دسترسم نیست
کمر دردهایی که با سرفه، عطسه کردن یا موقع نشستن بیشتر شود و همراه با آن درد به باسن و پشت ران و ساق پا همراه باشد و با احساس خواب رفتگی در ساق پا انتشار پیدا کند معمولاً به علائم سیاتیک شبیه است.
اضافه وزن زیاد و عدم تحرک موجب ضعیف شدن عضلات کمر و شکم شده و باعث می شود کمر به مرور زمان ناپایدار شود. نتیجه آن باعث آسیب رسیدن به دیسک بین مهره ای است.
در این حالت با ورزش مناسب احتمال بهبودی بالای ۹۰% است. برای نتیجه بهتر به پشت بخوابید و یک بالشت زیر زانوهای خود بگذارید تا کمی خم شوند یا به پهلو بخوابید و یک بالشت بین پاهایتان بگذارید. برای مدت طولانی در یک وضعیت نخوابید. هر ۳ ساعت حدود ۲۰ دقیقه قدم بزنید و دوباره دراز بکشید.
از داروهای ضد التهاب و داروهای شل کننده عضلانی برای کاهش درد استفاده میشود. بهتر است با رژیم غذایی مناسب وزن خود را کاهش دهید.