مشکل در محل تزریق
من چند ماه پیش متوجه یک فرو رفتگی به قطر یک سکه روی باسنم شدم که به تدریج هم گودتر شد ،به طوریکه وقتی کف دستم رو روش می گذارم کاملا فضای خالی رو زیر دستم حس می کنم. پزشکی به من گفت که احتمالا تاثیر آمپولی از خانواده ی کورتون هست که معمولا در افراد چاق اتفاق می افته! در حالی که من خیلی لاغرم.من حدود ۹ ماه پیش این آمپول را به خاطر التهاب پوستی تزریق کردم.که در سایتی خوندم به خاطر مشکلات این چنینی که برای افراد زیادی رخ داده آمپول دگزامتازون از بازار جمع آوری شده !حالا می خوام بدونم که ایا این فرو رفتگی باز هم ادامه پیدا می کنه؟آیا به مرور زمان خود به خود رفع میشه؟و آیا راه درمانی وجود داره یا نه؟
این بافت ترمیم میشه؟و آیا راهی وجود داره که به حالت عادی برگردونده بشه؟
باسن از بافت چربی و عضله تشکیل شده است، شاید تزریق کورتون باعث نکروز و از بین رفتن چربی در ناحیه تزریق شده باشد. در هر صورت اگر در جای تزریق این فرورفتگی رخ داده بعید است که زیادتر شود.
معمولا بعد از مدتی بافت چربی در ناحیه مرود نظر جایگزین می شود.