مشکل خونریزی از مقعد
حدودا ده سال پیش سالی یک یا دوبار بعد از اجابت مزاج چند قطره خون از مقعدم خون می اومد ولی سال ۱۳۸۷ به خدمت سربازی رفتم و اونجا درد شدید مقعد گرفتم و بعد از اون هرماه درد و خونریزی کم از مقعد داشتم حدودا از یک سال پیش یک برجستگی از سمت چپ مقعدم به اندازه حدودا عدس در اومده و خونریزی خیلی کمه و یا چند ماه یه باره ولی ترشحات چرکی میده و شورتمو کثیف می کنه و چند روزیه اطراف مقعدم خارش شدید داره.راهنماییهای عمومی رو لطف کنید و یا اصلا مشکلم رو معرفی کنید.
شما بواسیر یا همورئید دارین دوست عزیز
۱٫ در وهله ی اول بهتره ابتدا به یه متخصص داخلی مراجعه کنین تا به طور کامل ویزیت بشید و از شما اندوسکوپی و کلونوسکوپی به عمل بیاد تا سایر فاکتورها مثل بیماری های روده ی بزرگ، کبد، معده، چاقی و باقی مسایل کاملا معاینه بشن.
۲٫ در مرحله ی بعد برنامه ی غذایی تون رو به گونه ای تنظیم کنین که به یبوست دچار نشید، برای این منظور از بادام هندی، آب، میوه جات، سبزی جات، انجیر ، گلابی، غلات سبوس دار و حبوبات به مقدار زیاد استفاده کنین و سعی کنین تا میزان مصرف برنجتون رو کاهش بدین، ترجیحا برنجتونم با نون میل کنین. چای سیاه زیاد مصرف نکنین و اگر مصرف میکنین خیلی کم رنگ باشه و مسایلی از این دست. کلا مصرف فیبر رو در برنامه ی غذاییتون لحاظ کنین.
۳٫ ورزش کنین، اضافه وزن نداشته باشین، آب زیاد مصرف کنید، از نشستن‌ طولانی‌ مدت‌ در توآلت‌ خودداری‌ کنید و در اجابت مزاج هم عجله نکنیدو زور نزنید، سعی کنید اگه امکانش هست از توالت فرنگی استفاده کنید نه توالت ایرانی.
۴٫ احیانا اگه یبوست گرفتین بلافاصله از شیاف و مسهل های دیگه که در داروخانه ها موجودن، استفاده کنین تا دچار خونریزی نشید.
۵٫بعد از اجابت مزاج، ناحیه رو به نرمی تمییز و خشک کنید.
۶٫ هر روز توی وان حمام آب ولرم + بتادین بریزین و ۲۰ دقیقه توش استراحت کنین، این کار هم برای ضد عفونی کردن اون ناحیه خوبه و هم باعث تمیزیه.
بواسیر با مراقب خوب میشه ولی اگه مواظب نباشید نیاز به عمل جراحی خواهد داشت.