مشكل گوارشي بعد از رژیم
من از بچه گی یبوست شدید دارم که با خوردن بعضی داروهای گیاهی و قرص سنالین بهتر میشم . و همین طور که قبلا گفتم موهای کم پشت و ریزش مو دارم ممکن به علت یبوست باشه؟ و اینکه یبوست چه عوارض دیگه ای داره؟ بد بو بودن دهان میتونه به علت یبوست باشه؟
یبوست یا خشکی مزاج عارضه‌ای در دستگاه گوارش است که به موجب آن مواد دفعی در روده بزرگ سفت می‌شوند و دفع آنها با درد و سختی همراه می‌شود. یبوست حاد ممکن است سبب بسته شدن روده شود، که به نوبهٔ خود ممکن است نیاز به عمل جراحي داشته باشد. علل بروز این عارضه ممکن است رژيم غذائي نامناسب، بر هم خوردن تعادل هورموني،اثر جانبي داروهای مصرفی و یا آناتومي بدن باشد. روش‌های درمان شامل اصلاح رژیم غذایی و تمرینات ورزشی است.

یک سری بیماری‌ها موجب یبوست می‌شوند، مانند کم‌کاری تيروئيد و کم‌کاری سایر هورمون ها، بیماری ديابت، تومورها و سرطانهاي روده.

بدبو بودن دهان وریزش مو شما هیچ ربطی به یبوست نداره برای اینکه علت این ۲مورد مشخص بشه شما باید مورد بررسی قراربگیری وبه متخصص مراجعه کنی.

چند وقتیه از وقتیکه داروهای اورزانسی رو خوردم هم وزنم بیشتر شده هم یبوست گرفتم که البته بعضی وقتا کمتر و بعضی وقتا بیشتره برای بهبود باید چه کنم؟
خود داروهای یبوست مثل سنالین وسی لاکس ممکن که متاکولون بده که در اینده عوارض زیادی به دنبال داره همانطور طور که دوست خوب بالا فرموند بهتر تغییر رژیم غذای بدی ودر غذاها حتما مصرف سبزیجات تازه ومیوه را اضافه ویا بیشتر کنی خوب زمانی انسان یبوست داشته باشه میتونه در هضم غذا وهمچنین در تخلیه غذا از معده تاثیر داشته باشه این مورد یعنی بوی دهان میتونه از ناراحتی گوارشی یعنی بد کار کردن معده ناشی بشه از طرفی در یبوست اب از روده فراخ (بزرگ)بیش از اندازه جذب میشود وماندن مدفوع در این ناحیه (البته نظر شخصی است)میتونه باعث کمتر شدن جذب یه سری ویتامینها در بدن بشه که نیاز تقویت مو است واز طرفی باعث بالا رفتن یه سری مواد زائد در خون میشه که کل سیستم بدن را تحت تاثیر قرار میده از جمله ریزش مو