لب شکری
من با نقص مادرزادی لب شکری به دنیا آمدم . در حال حاضر که ۱۹ سال دارم ، در سقف دهانم سوراخی به بینی من است که در هنگام غذا خوردن ، باعث رفتن غذا به بینی من می شود . همچنین از نظر گفتار ، مشکلی در صدا دارم که به قول اطرافیان داخل بینی صحبت می کنم و از نظر ظاهری لب بالایی من به دلیل شکاف لب در هنگام تولد در جراحی ای که در شش ماهگی بر روی من انجام شده ، به صورت انحرافی بسته شده و بینی من هم به صورت انحرافی است . حال سؤالاتی داشتم :
۱) آیا راهی برای طبیعی شدن صدا و طرز صحبت کردن من وجود دارد ؟ ( البته من صدایی که از صحبت کردن خودم می شنوم به صورت طبیعی است اما وقتی صدای خودم را ضبط می کنم و به آن گوش می دهم ، خیلی متفاوت است .)
۲) آیا طی عملی این امکان وجود دارد تا سقف دهانم بسته شود ؟ واگر امکان پذیر است با این عمل صحبت کردن من بهبود می یابد ؟
۳) آیا امکان پذیر است تا طی جراحی ای از نظر ظاهری لب بالایی من به صورت طبیعی درآید ؟ ( من در مورد جراحی پلاستیک که برای زیبایی بینی انجام می شود ، اطلاع دارم ، حال می خواهم بدانم که جراحی پلاستیک در مورد طبیعی شدن لب یالایی من انجام می شود ؟ )
از لطف شما برای راهنمایی من متشکرم .
با توجه به شرح حالی که شما ذکر کردید، احتمالا عمل جراحی اولیه که برای بستن ضایعه اولیه (لب و کام شکری) انجام شده، به درستی صورت نگرفته است و این اختلالاتی که شما دارید را به وجود آورده است. تا جایی که من اطلاع دارم این ضایعات باقی مانده و ترمیم آنها انجام پذیر می باشد. بهتر است در این مورد با یک جراح فک و صورت مشورت نمایید.