لامپ مادون قرمز IR اینفرارد «فیلیپس» PHILIPS

  نقد و بررسی اجمالی لامپ مادون قرمز IR اینفرارد «فیلیپس» PHILIPS

  ویژگی کلیدی

  • دارای توان ۲۵۰ وات
  • دارای اشعه با نفوذ
  • وزن ۱۰۷ گرم
  • دمای لامپ:۲۵۰ درجه سانتی گراد
  • قطر حباب: 12.5 سانتی متر
  • طول لامپ: 17.3 سانتی متر
  • ساخت کره

  اگر تا به حال تجربه ی فیزیوتراپی را داشته باشید، احتمالا واژه ی الکتروتراپی به گوش تان خورده باشد. الکتروتراپی بخشی از شاخه های توانبخشی ست که برای کاهش درد، کاهش اسپاسم عضلات، کاهش چسبندگی و تقویت عضلات بیماران، افزایش دامنه حرکتی،‌ صدمات و ضایعات ورزشی،‌ آماده سازی بیمار برای انجام حرکات‌ ورزشی‌ و تکنیک‌های ‌درمانی استفاده می‌شود. یکی از دسته های الکتروتراپی درمان با کمک امواج مادون قرمز است. حرارت ملایمی که لامپ دارد، به واسطه اثر تسکینی که بر روی پایانه های عصبی، حسی، سطحی دارد، به کاهش درد منجر می شود. همچنین موجب افزایش خونرسانی و درمان مفصل آرتوریتی و ضایعات التهابی می شود.

  از سوی دیگر کارهای ماشینی موجب شده تا بسیاری از ما از ورزش و فعالیت های بدنی فاصله بگیریم و در نتیجه سوخت و ساز بدن ما مختل می شود.

  استفاده از حمام سونا برای کسانی که قادر نیستند فعالیت بدنی داشته باشند می تواند همان اثرات مفید ورزش کردن را ایجاد کند. مثلا افرادی که وقت کافی برای این کار را نداشته باشند یا معلولینی که بر روی صندلی چرخدار هستند ممکن است ورزش کردن برایشان امکان پذیر نباشد. حال تصور کنید حمام سونا مجهز به لامپ های مادون قرمز شود. گرمایی که از حرارت لامپ های مادون قرمز در سوناهای بخار ساطع می شود، علاوه بر اثرات درمانی سونای بخار، در اثر حرارت درمانی لامپ مادون قرمز موجود عضلات بدن گرم شده  و هوای محیط هم می تواند در حد مطلوب باقی بماند به این ترتیب تحمل این سونا بسیار آسان تر است و مدت زمان بیشتری می توان درسونا باقی ماند و مدت بیشتری تحت درمان قرار گرفت. از نظر صرف انرژی و هزینه هم مقرون به صرفه است.

  لامپ مادون قرمز «فیلیپس» philips با توان ۲۵۰ وات، با حداکثر دمای ۳۰ درجه سلسیوس می باشد. لامپ مادون قرمز یا IR  قابل استفاده در درمان بیماری های مفصلی و ماهیچه ای خصوصا دردهای پشت کمر می باشد و همچنین باعث کاهش درد مفصلی و ماهیچه ای می گردد و لامپی حرارتی است. این لامپ به لامپ فیزیوتراپی یا اینفرارد (inferared) نیز مشهور است. باتوجه به شیوع دردهای عضلانی و مفصلی و همچنین کاهش فعالیت های بدنی، امروزه استفاده از لامپ مادون قرمز در منازل نیز کاربرد بسیار دارد.

  امتیاز کاربران به: لامپ مادون قرمز IR اینفرارد «فیلیپس» PHILIPS | (2نفر)

  شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
  نظرات کاربران
  توسط حمیده غلامحسینی باغبان در تاریخ 23 آوریل 2019

  مثل همیشه بی نظیر

  توسط فاطمه رحیمی بیدهندی در تاریخ 27 آوریل 2019

  قیمتش خیلی خوب بود

  مقایسه ( 0 مورد )
  در حال حاضر به دلیل انبوه بودن سفارشات ، امکان ثبت سفارش جدید وجود ندارد
  برای سفارشات عمده بیمارستانی و داروخانه ای اینجا کلیک کنید
  //