جوراب ضدآمبولی

پاک کردن

  نقد و بررسی اجمالی جوراب ضدآمبولی

  ویژگی کلیدی

  • مدل AG و AD
  • طراحی منحصر بفرد در زیر پاشنه ی پا جهت جلوگیری از سر خوردن
  • دارای خطوط نشانه

  لخته های خون در بدن هرکسی ممکن است ایجاد شود. این اتفاق در بدن افرادی که بستری هستند، بیشتر رخ می دهد. وقتی شما برای مدت طولانی بستری هستید ماهیچه های شما به حالت غیر فعال درآمده و در نتیجه گردش خون در پاهای شما از حد نرمال کمتر می شود و امکان ایجاد لخته ی خون در پاهای شما افزایش می یابد. جوراب های ضد آمبولی گردش خون در رگ های خونی پاها را بهبود می بخشد و مانع ایجاد لخته می گردد. جورابی با خاصیت ضدآمبولی با طول های مختلفAD (جوراب تا زیر زانو)، و AG (جوراب با طول ران) به همراه نوع کمربندی تولید می شوند و در مقیاس های متنوعی وجود دارند. همچنین در هرکدام از اندازه های مختلف این جوراب ها در ناحیه پاشنه، رنگ های مختلفی اختصاص داده شده است تا به راحتی بتوان آن ها را از هم تشخیص داد. این جوراب ها دارای سوراخ هایی در قسمت جلویی کف پا هستند که سبب می شوند تا جریان خون زیر انگشتان پا کنترل شوند. این محصول در مقیاس ران، دارای باندهایی در انتهای فوقانی جوراب هستند که از جنس سیلیکونی اند که سبب می شوند جوراب بر روی پوست نلغزد و در عین حال فشار لازم را حفظ کند. جوراب ها یک فشار خارجی را اعمال می کند که در ناحیه مچ پا بزرگتر و در عضلات کاف(Calf) و ران کاهش می یابد، که این امر سبب افزایش سرعت جریان خون در سیستم ورید عمقی شما می شود.

  برای راحت پوشیدن جوراب، ابتدا آن را تا قسمت پاشنه پشت و رو کرده و  قسمت کف جوراب را مانند کفش به پا کنید و سپس جوراب را روی پا بالا بکشید. اندازه گیری دقیق پا و انتخاب سایز مناسب جوراب یکی از موارد مهم در بهره مندی از حداکثر کارایی جوراب های فشاری می باشد. در این خصوص مشورت با متخصصان و کارشناسان در این زمینه می تواند شما را یاری دهد.

  موارد استفاده از جوراب ضد آمبولی

  • مشکلات خاص مثل قانقاریا، پیوند پوست و التهاب پوست
  • ایجاد فشار تدریجی و بالا بردن گردش خون در بیماران مبتلا به بیماری های عروقی
  • تصلب شرایین و دیگر بیماری های عروقی
  • ورم شدید شریان ها به دلیل گرفتگی رگ های قلب
  • تغییر شکل شدید پاها
  • جلوگیری از ترمبوز وریدی در بیماران بستری و یا بعد از عمل جراحی

  ترومبوز وریدی عمقی، نوعی عارضه است که در آن وریدهای عمقی به وجود می آید لخته ای که در یک رگ خونی شکل می گیرد ترومبوز نام دارد. ترومبوز ورید عمقی در افرادی اتفاق می افتد که براثر حمله ی قلبی چندین روز در بیمارستان بستری بوده و حرکات کمی در ساق پا داشته اند یا افراد پراپلژی که برای مدت طولانی در حالت نشسته اند و عضلات آن ها فاقد عملکرد لازم می باشد، اتفاق می افتد. آسیب یا جراحی های بزرگ نیز خون را مستعد ایجاد لخته می کند. ترومبوز حتی می تواند در افراد سالم که برای مدت طولانی ای نشسته اند مثلا در رانندگی های طولانی مدت یا پروازهای هواپیمایی رخ می دهد. در سه ماه اول بارداری و ۶ هفته بعد از زایمان، احتمال لخته شدن خون و در مادران زیاد است. همچنین فشار رحم در طی بارداری نیز می تواند مانع جریان خون شود. در نتیجه زنان باردار و مادران در ۴ الی ۶ هفته بعد از زایمان ممکن است دچار ترومبوز ورید عمقی شوند.

   

  وقتی ترومبوز ورید عمقی سبب ایجاد التهاب اساسی یا مانع مسیر جریان خون شد، عضلات کاف (Calf) متورم شده و ممکن است دردناک، حساس به لمس و گرم شده باشند. بسته به این که کدام ورید درگیر شده است، ممکن است مچ پا و ران نیز متورم شوند. در اینگونه موارد با تشخیص پزشک، استفاده از جوراب های ضد آمبولی می تواند شما را یاری دهد.

  مشخصات جوراب ضدآمبولی

   • انتخاب سایز

    AD, AG

  امتیاز کاربران به: جوراب ضدآمبولی | (2نفر)

  شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید.
  نظرات کاربران
  توسط صدیقه علی پور در تاریخ 23 آوریل 2019

  مرسی کلی

  توسط اعظم قره باغی در تاریخ 27 آوریل 2019

  سلام عالی بود

  مقایسه ( 0 مورد )
  در حال حاضر به دلیل انبوه بودن سفارشات ، امکان ثبت سفارش جدید وجود ندارد
  برای سفارشات عمده بیمارستانی و داروخانه ای اینجا کلیک کنید
  //