غده های چربی
بنده ۴۳ ساله هستم وقبلاً ورزش کشتی انجام میدادم بعد از چند سال دوباره کار با وزنه را شروع کردم اما متأسفانه بعد از چند ماه متوجه شدم در کلیه قسمتهای بدن که به نوعی با بلند کردن وزنه های سنگین درگیر بودند (مانند عضلات شکم،پشت بازو ، عضلات کمر وغیره ) توده های سفت بصورت غده های چرب ایجاد شده و کم کم بزرگتر میشوند وکمی هم خارش دارند
یکی از غده های چربی را که بزرگتر شده بود و در روی عضله نزدیک آرنج قرار داشت بوسیله عمل جراحی درآوردم وبقیه همچنان باقیست لطفاً بفرمایید علت بوجود آمدن این غده ها چیست ؟وآیا فقط عمل جراحی تنها راه خلاصی از آنهاست ؟به چه متخصصی باید مراجعه کنم ؟
وکار با وزنه دوباره باعث افزایش این غده ها خواهد شد یا نه ؟
معمولا در هنگام کار با وزنه و چنین ورزش هایی رژیمهای غذایی غنی و پر انرژی نیز گرفته می شود، اگر انرژی دریافتی با مصرفی منطبق نباشد، اضافه آن بیشتر به صورت بافت چربی و در قسمتهای مختلف بدن ذخیره می گردد. تا زمانی که این توده های چربی مشکلی برای سایر قسمتها ایجاد نکرده اند یا اینکه مشکل زیبایی برای فرد نداشته باشند، با آنها کاری ندارند. در این موارد توده چربی با جراحی و توسط جراح خارج می شود. در صورتی که شما این روش را ادامه دهید، احتمال بروز چنین ضایعات وجود خواهد داشت.

این اولین مطلبی است که شما در این سایت ارسال نموده اید (صفحه شخصی خود را نگاه کنید) ، در ضمن لطفا قوانین سایت را مجددا مطالعه بفرمایید (قانون دو – ۷).

آیا بلند کردن وزنه های سنگین و پاره شدن مویرگها دلیل بوجود آمدن غده های چربی نیست؟
به دنبال پارگی مویرگ گلبولهای قرمز در بافت پخش می شوند و در آن محدوده باقی می مانند، مویرگ ترمیم پیدا کرده و به حالت اول خود بازمی گردد. حال این گلبولها که خارج شده اند اگر در نزدیکی پوست باشند که همان کبودی را شما مشاهده می کنید که بعد از مدتی و به دنبال تجزیه آنها به رنگ زرد درآمده و به تدریج جمع آوری می شوند. در ساختارهای داخلی هم وضع به همین منوال خواهد بود و در این جریان سلولهای چربی اصلا دخالتی ندارد.
لطفاً در مورد تزریق استروئید برای از بین بردن غده های چربی (lipoma ) بیشتر توضیح بدهید و
آیا این روش عوارضی در پی دارد یا نه ؟ و برای این کار به چه متخصصی باید مراجعه شود ؟
برای درمان توده های چربی در صورتی که مشکل ایجاد کرده باشند کی توان از روشهای زیر کمک گرفت:
۱ – تزریق استروئید : که معمولا در توده های کوچک (با قطر کمتر از ۵/۲ سانتیمتر) انجام می شود و باعث جمع و کوچک شدن توده می شود و ممکن است کاملا آن را از بین نبرد.
۲ – لیپوساکشن
۳ – جراحی
این روشها توسط جراحان انجام می شود شما می تواندی به یک جراح عمومی مراجعه کنید.