عادت شدید و مفرط به شکوندن انگشتای دست و کمک برای ترک این عادت
ن از سن ۱۲ سالگی متاسفانه عادت پیدا کردم که انگشتای دست و پامو میشکونم. متاسفانه همین الان با وجود اینکه ۲۶ سالم تموم شده هنوز این عادت زشت رو دارم.

۱- به محض اینکه ذره ای دچار استرس بشم ناخودآگاه شروع به شکوندن انگشتای دست و پام میکنم!
۲- حین درس خوندن (من خیلی مطالعه میکنم و تازه فوق لیسانسم تموم شده و امسال آزمون دکترا دادم) بدون اینکه متوجه باشم شروع به ور رفتن با انگشتای دست و پام میکنم و مدام اونارو میشکونم. فقط کافیه که یه سوال ریاضی وار که نیاز به فکر کردن داره ببینم. حین فکر کردن روی مسئله ریاضی بی اختیار شروع به شکوندن انگشتای دست و پام میکنم.
۳- الان احساس میکنم دست راستم مقداری رعشه داره.
۴- خیلی سعی کردم این عادتو ترک کنم اما متاسفانه نتونستم.

این عادتیه که خیلیا دچارشن و رواج عجیبی بین افراد متفاوت داره.
به نظر من میشه از چند راهکار ساده استفاده کرد:

۱٫ از فردا صبح که از خواب بیدار شدید تعداد دفعاتی که این کارو انجام میدید توی یه دفترچه یادداشت کنید (فکر کنم خودتون آخرشب از دیدن رقمش جا بخورید!!!) و در طول روز هر بار که متوجه شدید دارید ناخودآگاه این کارو انجام میدید سریع قطعش کنید یا جلوی خودتونو بگیرید و تعداد دفعاتی که با موفقیت جلوی خودتون رو گرفتید رو هم یادداشت کنید و سعی کنید هر روز کمتر و کمتر انجامش بدید. (میتونید برای خودتون جایزه هم تعیین کنید!!! نخندید، واقعا جواب میده Smile )

۲٫ یه جفت گوی آرامش بخرید و زمان هایی که میخواید درس بخونید یا بیکارید اونا رو کف دستاتون بچرخونید. با این کار هم اعصاب کف دستتون آروم میشه و هم باعث میشه انگشتاتون رو نشکنید.

۳٫ به اعضای خانواده تون بسپارید که هروقت دیدن شما حواستون نیست و دارید انگشتاتون رو میشکنید بهتون تذکر بدن. اینطوری حداقل جلوی اونا دیگه این کارو نمیکنید.