شبه وبا؟؟
۴ روز پیش پسر سه ساله ام رو به خاطر تهوع شدید و دل درد پیش پزشک بردیم که فقط سرم تجویز کردند اما روز بعد تهوع باز ادامه داشت و در ضمن اجابت مزاجش هم به صورت بسیار ابکی در امده بود و حتی اختیار مدفوعش را هم از دست داده بود. بشدت بی حال و بی اشتها شده بود که باز هم پزشک فقط سرم تجویز کردند.در روز های بعد فقط به بچه کته ماست و موز هویج و مایعات خوراندیم که الان خوشبختانه مشکل تهوع و اجابت مزاجش حل شده و فقط بی حاله . سوال اولم این است که ایا الان میتوانیم به او گوشت و مرغ و تخم مرغ و سایر مواد غذایی بدهیم؟ و اما چیزی که متوجه شدم این است که این بیماری در این منطقه اپیدمی شده و یه چیز دیگه اینکه انگار خانه الودگی دارد چون من و شوهرم هم گرفتیم و حتی پسر همسایه که دو روز پیش ساعتی اینجا بود بیمار شده است سوال دوم اینه که برای بیماریمون در مراحل مختلف تغذیهمون باید به چه شکلی باشد و سوال سوم غیر از ضد عفونی کردن خانه کار دیگری میتوانیم برای جلوگیری از انتقال بیماری بکنیم؟
این بیماری یک مسمومیت ویروسی که با مراقبت کامل و طی دوره نقتهت نباید مشکل خاصی رو به وجود بیاره. مصرف پیاز و ماست به شدت در این حالت توصیه میشه. خوردن غذاهای سبک رو بیشتر توصیه می کنیم اون هم به شکل آب پز. برای درمان بهتر و رژیم غذایی متانسب با شدت بیماری، به پزشک مجرب مراجعه بفرمایید تا شما رو راهنمایی کنه.
چون معمولا در اینگونه مواقع به جز سرم داروهای دیگری نیز تجویز میشه که تصمیم دکتری که فرمودین قدری جای تعجب داره. البته تشخیص دکتری دیگر برای اطمینان، ضروری مینماید.