سوال در مورد مصرف پروپرانولول
من پرولاپس خیلی خفیف دارم و دکترم برام پروپرانول ۱۰ تجویز کرده ولی درباره دوز مصرف چیزی نگفت. یعنی فقط گفت که اگه مثلا می خواستی ورزش کنی ۲ تا بخور. طوری هم برخورد می کند که اصلا مهم نیست این مشکل. به همین دلیل من فقط وقتی که احساس اضطراب و تپش قلب داشته باشم می خورم. یعنی اگر ناراحت باشم شاید چند روز پشت سر هم روزی ۱ عدد و نا مرتب بخورم، بعضی وقتها هم اصلا ۱ ماه نخورم.
از اونجایی که من الان ایران نیستم و به دکترم (دکتر کوهی) دسترسی ندارم ، ممکنه شما بگین که آیا این روش مصرف این قرص ایرادی داره و اینکه راهنمایی کنین.

این رو هم می خواستم بگم که وقتی ورزش می کنم ضربان قلبم به سرعت به ۲۰۰ می رسد، حتی اگر پیش از ورزش قرص بخورم. احساس تپش قلب هم معمولا قبل از خواب دارم.

دوست گرامی بنا به شنیده ها داروی مذکور میبایست بطور مستمر و منظم مصرف شود و قطع یکباره آن احتمال ایجاد مشکلات دیگر را نموده و خطر ناک است.(بنا به توصیه های متخصصین قلب به یکی از آشنایان )لذا در چگونگی مصرف آن جداً دقت لازم را داشته باشید.از طرفی با تجویز دوز مصرف توسط جناب دکتر رهام میتونید تا ویزیت دکتر خودتون از مشکلات احتمالی پیش گیری کنید.
ضمناً جهت اطلاع ،شنیده ام چون این دارو سبب رقیق شدن خون میشه لذا بانوان در دوره پریود شون باید طبق دوز معینی از آن استفاده نمایند.البته توضیحات علمی و مستدلتر رو به دوستان متخصص وا میگذارم.