سوال: تیغ زدن و کیست پیلونیدال (سینوس)
یه سوال برام پیش اومده. کیست پیلونیدال یا همون سینوس وقتی پیش میاد که مو بره زیر پوست، درست؟
خوب حالا از اونور من یه سری حرف‌هایی شنیدم که میگن اگه موهای پشت و دور مقعد رو با تیغ بزنیم باعث میشه که کامل زده بشه و وقت بیرون اومدن احتمال اینکه پیچ بخوره زیر پوست وجود داره و درنتیجه باعث سینوس میشه!

حالا به نظرتون این باور درسته یا خیر؟ اگه آره برا اصلاح اون قست‌‌ها چه روشی رو پیشنهاد میکنید؟

سینوس پایلونیدال میتونه به خاطر عوامل زیر به وجود بیاد:

– مادرزادی
– موی درون روییده یا زیر پوستی (Ingrowin hair)
– تعریق بیش از حد (گاهی اوقات)
– نشستن زیاد
– و …

سینوس در آقایون بیشتر از خانما به وجود میاد و من
برای آقایونی که در ناحیه ی مقعد پرمو هستن مومک رو اصلا توصیه نمی کنم. اپیلاسیون مو رو از ریشه میکنه و این موضوع اون ناحیه رو بیشتر مستعد به وجود اومدن موی زیر پوستی می کنه. اما شیو کردن، مو رو از سطح پوست کات میکنه و احتمال اینکه موی درون روییده به وجود بیاد به مراتب از مومک کمتره.
بنابراین شما اگه با موهای اون ناحیه مشکل داری میتونی شیو کنی و یا اینکه با قیچی کوتاهشون کنی. اگر هم مشکلی نداری که هیچ

من ۲ بار اقدام به اپیلاسیون در ناحیه تناسلی کردم البته فقط قسمت بالایی آلت که دفعه دوم بعد از چند روزی متوجه یک برجستگی قرمز رنگ چرگی در زیر پوست شدم که وقتی فشار میدادم از منفذ های مو هایی که در نیامده بود چرک و خون در میآمد . فکر کردم موی زیر پوستی هستش اما هر چی بررسی کردم مویی ندیدم . این برجستگی دردناک هم هست . الان بعد از گذشت ۱ ماه و نیم باز بزرگ شد و چرک و خون ترشح کرد . به تازگی از پماد های دارای آنتی بیوتیک برای درمانش استفاده کردم . اما نمیدونم این چیز جدی هست یا نه ؟ لطفا راهنمایی کنید چه کار کنم .
در ضمن من ازدواج نکردم و ارتباط جنسی ندارم که این از ارتباط باشه .
ممکنه در ناحیه مورد نظر جوش زیر پوستی بوده باشه که با اپیلاسیون تحریک و متورم شده. از دستکاری خودداری کن و اگه التهاب به خودی خود از بین نرفت حتما به متخصص پوست مراجعه کن.