سرفه های شدید
مدت یکماه پیش سرما خوردگی شدید و گوش درد گرفتم که با کو آموکس کلاو خوب شد. ولی سرفه ها ماند و هر وقت سردم میشد سرفه ها و ترشحات بیشتر میشد. هفته پیش دکتر رفتم بهم سفکسیم داد الان ۵ روز درمان گذشته هیچگونه بهبودی حاصل نشده و سرفه های خلطی من سر جاشه چکار کنم
اگر سرفه بعد از بهبود سرماخوردگی باز هم باقی بماند
نگران نشوید
این به علت احتقان باقی مانده در نواحی بیرونی ریه هاست که مخصوصاً در طی سرماخوردگی ویروسی به آن دچار شده اید. این نشانه آسم یا چیز دیگری نیست، بلکه فقط کمی تورّم وجود دارد که شش را به سرفه می اندازد.

اگر سرفه همراه با خلط دارید، باید خلط را هر چه بیشتر رقیق کنید تا راحت تر از ریه دفع شود. بهترین راه آن رساندن آب زیاد به بدن است. پس هر چه می توانید آب بخورید

اگر سرفه های مداوم، آزاردهنده و پر سر و صدایی دارید که مانع خواب شما و دیگران می شود، مقدار مناسبی شربت ضد سرفه بدون نسخه بخورید.
اگر سرفه های شدید می کنید و دنده هایتان درد می کند تا مدّتی می توانید آن را با شربت ضد سرفه آرام کنید. فراموش نکنید که با این کار مقداری مایع مخاطی در ریه ها جمع می شود، پس زیاده روی نکنید.

حدود سه ماه است که سرفه می کنم اوایل خشک بود اما به مدت تقریبا ۱ماه و نیم سرفه های خلط دار دارم . ۲ پنی سیلین و ۶ قرص سفکسیم خوردم هیچ تاثیری نداشت . دوباره دکتر برام آزیترومایسین ۶ عدد برای ۶ روز تجویز کرد اما هیچ فایده ای نداشت .
دکتر متخصص و جراح حلق و بینی رفتم ۱۲ آمپول سفازولین تورگی هر ۱۲ ساعت و همچنین شربت سالبوتامول تجویز کرد(اصلا اشاره ای به اینکه آسم دارم نکرده) سرفه هام کمی کم شد اما همچنان سرفه های خلط دار دارم و دماغمم ترشح داره . درواقع اصلا احساس خوب شدن ندارم .
همه داروهامو سروقت خوردم . دم کرده آویشن و بخور شلغم استفاده کردم و همچنان به همان حالم .
لطفا راهنمایی بفرمایید خیلی نگرانم .
فکر می کنیدچه کار کنم ؟ چه متخصصی باید برم؟
راستش چندوقت پیش خونه یکی از دوستام بودم که بچش خیلی سرفه میکرد
حرف از دکتر رفتن پیش اومد گفتش برای سرفه اگه یه شلغم رو برداری سرش رو بکنی و توشو خوب خالی کنی
بعدش داخلش عسل بریزی و در شلغمه رو که کندیو بذاری روش و داخل یه نعلبکی
یه روز کامل باید پشت بخاری بذاری تا کم کم این عسل به بافت داخل شلغم نفوذ کنه و یه حالت شیره مانند پس بده شیره رو با عسل داخل شلغم مخلوط میکنی و میخورید شیره هم پس نداده مشکل نداره همون عسلش هم خوبه
بعد شلغمشو همرا شلغمهای دیگه بپزید و بخورید
یه چندبار اینجوری کنید انشالله بهتر میشید
این دستوری بود که دوستم گفتش
حالا بلاخره شما که اینقد قرص و آمپول استفاده کردید یه چند باری هم این روش رو امتحان کنید
انشالله که موثر باشه