درمان دارویی عفونت ادراری
برای درمان عفونت ادراری از چه دارویی و به چه میزان باید استفاده کرد؟
سوال شما بسیار کلی است برای درمان عفونت ادار باید عامل آن شناسایی وسپس به درمان آن اقدام کرد
عفونت‌هاي ادراري را به دو گروه عفونت‌هاي سطحي و عفونت‌هاي عمقي تقسيم مي‌كنند. عفونت‌هاي سطحي پوشش سطحي داخل سيستم ادراري يا مخاط را درگير مي‌كند و بيش از نود درصد عفونت‌هاي اين دستگاه را شامل مي‌شود. درحالي‌كه عفونت‌هاي عمقي درگيري بافت‌هاي عمقي كليه‌ها، پروستات و بيضه را باعث مي‌شوند. در عفونت‌هاي عمقي، بيماران معمولاً تب شديد و حال عمومي بدي دارند.
اصولاً علائم عفونت شامل دو دسته هستند: علائم ناشي از تحريك و التهاب سيستم ادراري كه بر حسب محل عفونت متفاوت است، و علائم عمومي عفونت در بدن كه شامل بي‌اشتهايي، تهوع، استفراغ و غيره است. در ضمن، علائم در كودكان و بزرگسالان متفاوت است؛ ولي علائم مشتركي در عفونت‌هاي ادراري وجود دارد كه بايد همة افراد به آن آگاه باشند، اين علائم عبارت‌اند از:
۱٫ سوزش ادرار و تكرر ادرار كه به علت تحريك مثانه در اثر عفونت و التهاب ايجاد مي‌شود، همچنين تحمل كم مثانه كه در كودكان و گاهي بزرگسالان ممكن است منجر به بي‌اختياري ادراري شود.
۲٫ تغيير رنگ ادرار به صورت كدر يا خوني شدن ادرار كه معمولاً بيماران را به وحشت مي‌اندازد؛ درصورتي‌كه عفونت سطحي و سادة مثانه نيز ممكن است در اثر التهاب مخاطي باعث پاره شدن مويرگ خوني شود و ادرار كاملاً قرمز و خوني بشود كه با درمان عفونت بلافاصله بهبود مي‌يابد.
۳٫ تب و لرز و تهوع و استفراغ كه در عفونت‌هاي ادراري افراد زير يك سال و همچنين عفونت‌هاي عمقي كليه‌ها، پروستات و بيضه‌ها در افراد بزرگسال شايع است.
۴٫ كاهش و توقف رشد در كودكان. مادران در صورت وجود چنين علامتي بايد براي بررسي عفونت ادراري به پزشك مراجعه كنند.
۵٫ درد پهلوها كه در عفونت‌هاي عمقي كليه‌ها بسيار شديد و همراه با تب و لرز و تهوع و استفراغ است.
۶٫ اشكال در ادرار كردن و احتباس ادراري كه در عفونت‌هاي مثانه و پروستات و مجرا ممكن است ديده شود.
مشکل عفونت مثانه پیدا کردم ولی با پیگیری این مسئله برطرف شد ولی چند ماهی است بعداز ادرار خود در زیر دلم احساس سوزش می کنم ولی بعد از چند دقیقه سوزشم برطرف می شود اتفاقا چند روز پیش ازمایش ادرا هم دادم ولی نشانه ای از غفونت درادرارم نبود
با توجه به طبیعی بودن آزمایش ادرار و نبود علایم جهت تشخیص، به نظر من مشکل خاصی وجود ندارد
.من یک دخترم و نزدیکی جنسی نداشتم اما عفونت ادراری شدید گرفتم میشه لطف کنید و بگید چطور شده که مبتلا شدم؟
احتمال عفونت ادراری ممکنه در کسانیکه رابطه جنسی دارن بیشتر باشه ولی اینطور نیست که یک دختر به خاطر داشتن هایمن یا نداشتن روابط جنسی بهش مبتلا نشه!
برای عفونت ادراری دلایل زیادی ممکنه وجود داشته باشه …. ولی اگر بهداشت ناحیه ی تناسلی به هر صورتی رعایت نشه احتمال مبتلا شدن به عفونت ادراری بالا میره.
یک جورایی خیالت رو راهت کنم هایمن همچینم نیست که فکر کنی سد ورود هر چیزی به واژن هست.