درد مبهم و آزاردهنده دست
از پارسال که یک مدتی خیلی طراحی انجام میدادم متوجه درد دستم شدم (البته اینطور نبود که مثلا بعد از چند هفته درد بگیره بلکه همون اولاش متوجه درد شدم) و بعد از اونم هر از گاهی اینطوری میشه. طراحی یا حتی نوشتن عادی روش تاثیر داره اما واقعا بنظر نمیاد کارهایی که میکنم دردآور باشن! مثلا دست با نوشتن ساده که نباید درد بگیره. اونم در حد چند دقیقه…

اما نوع درد. درد به این صورته که بیشتر در آرنج یه کم پایین تر احساسش میکنم ولیکن معمولا انگار در کل دست درد هست نه یک نقطه خاص. حتی تا استخوان انگشتها هم حسش میکنم. نکته جالبت تر اینکه این موضوع محدود به دست راست نیست و گاهی دست چپ هم همینطوری میشه! اصلا گاهی اوقات برعکسه و کلا دست چپم اینطوری میشه! (البته کمتر پیش میاد. الان که دارم مینویسم هردوتاش درد میکنه، راست بیشتر)

خب این درد رو وقتی هم پیاده روی میکنم در پاهام حس میکنم (باز هم تاکید میکنم که اونقدر به خودم فشار نمیارم) اما در دست ها خیلی بیشتر انگار حس میشه مخصوصا دست راست…

من باید بفهمم این مشکل از چیه؟ آیا ناشی از یک جور ضعف عمومی بدن هست؟ آیا کمبود کلسیم یا همچین چیزی هستش؟ یا مشکلی پیچیده تر وجود داره؟

من باید به کدام متخصص مراجعه کنم؟؟

یکی از راه هایی که میتوانید انجام دهید تا درد دستتان کمتر بشه ماساژ دادنه
ماساژ دست‌ها:

۱) پشت دست‌ها را تا مچ محکم فشار داده و به آرامی‌ بازگردید و میان کف دست و انگشتان را فشار دهید.

۲) هر انگشت را به تنهایی فشار دهید و با انگشت خود حرکت چرخشی را اطراف مفاصل آن انجام دهید. انگشت را نگه دارید و آن را آهسته بکشید.

۳) میان تاندون‌های پشت دست خود را با انگشت ماساژ دهید.

۴) دست های خود را از کف دست تا انتهای مچ، با انگشت فشار چرخشی دهید.

۵) کف دست خود را از نوک انگشتان تا مچ ماساژ دهید.