درد شست دست راست
خانمي ۶۲ ساله هستم كه مدتي است شست دست راستم در هنگام باز و بسته كردن با در د شديد همراه است به عبارتي اگه بخوام ساده تر توضيح بدم موقع باز و بسته كردن گير مي كند و به شدت درد مي گيرد، به دكتر مراجعه كردم و آمپول كورتون در شست دستم زدند كه مدتي دستم خوب بود اما دوباره درد انگشتم شروع شد و مجددا به دكتر مراجعه كردم و قرص Naproxin 250 برايم تجويز كردند (روزي سه عدد) اما بعد از مدتي استفاده از اين قرص همچنان درد شست دستم به قوت خودش باقي است . در صورت امكان اگر راهنمايي بفرماييد ممنون مي شم.
در ضمن از قرص فشار و قرص قند هم استفاده مي كنم.
داروهای کورتن دار عوارض زیادی دارند
و مانند نوعی مسکن عمل میکنند همانطور که گفتید بعد از چند وقت نیز اثرش میرود
عوارض داروهای کورتونی به دوز و مدت مصرف آنها بستگی دارد و بالتبع هرچه مقدار و مدت درمان بیشتر باشد عوارض آن بیشتر خواهد بود. از جمله عوارض مصرف دوز بالا و طولانی مدت کورتون ها عوارض استخوانی آن می باشد . این تاثیر از طریق دو مکانیسم رخ می دهد:
۱) ممانعت مستقیم از فعالیت استئو بلاستها ( این سلولها در استخوان سازی و رسوب کلسیم در استخوانها نقش دارند) .
۲) جلوگیری از جذب کلسیم در روده که می تواند سبب هیپوپاراتیروئیدی شده و در نتیجه فعالیت استئوکلاستها می شود . در نتیجه کلسیم از استخوانها برداشته می شود به درون خون راه می یابد .
در افرادی که از این داروها استفاده می کنند لازم است برای پیشگیر از بروز عوارض ، مصرف لبنیات در رژیم غذایی وجود داشته باشد و در صورت نیاز از مکمل های کلسیم هم استفاده شود.

شما باید برای حل مشکلتان پیش یک دکتر ارتوپد یا متخصص
روماتولوژی بروید