خونابه از مقعد بدون درد و سوزش
حدود ۲ ماه هست که در طول روز چند قطره خونابه از مقعد من به آرامی خارج میشه. اصلا متوجه نمیشم که در چه زمانی این اتفاق میفته و هیچ درد و یا سوزش و خارشی ندارم. یبوست هم ندارم.
خون اومدن از مقعد میتونه ۳ دلیل داشته باشه یا یه مشکلی تو معده تون دارین یا یه مشکلی توی روده ی بزرگتون و یا اینکه مقعدتون!
حالا که یبوست ندارین و درد هم ندارین تو مقعدتون موقع دفع مدفوع به نظر من بهتره یه پزشک متخصص داخلی تشریف ببرین یه کولونوسکوپی و یه اندوسکوپی میکنن و منشا این خون ریزی رو مشخص میکنن فقط توصیه م اینه اگه میتونین همین امروز هر چه زودتر مراجعه کنین.
من مشکلی دارم و اینه که وقتی دچار یبوست معده میشم و به مقعد فشار میاد بعضی وقتا احساس زخم و سوزش و چند قطره خون میبینم ولی بعد از برطرف شدن یبوست هیچ مشکلی ندارم.چون ادم کمرویی هستم تا حالا به کسی هم نگفتم و البته فکر نمیکنم مشکل خاصی داشته باشم.لطفا مرا راهنمایی کنید.
کارتون خیلی اشتباه بوده که تا حالا به کسی نگفتید و این قضاوتتون هم که فکر میکنید مشکل خاصی نیست هم اشتباهه….به احتمال زیاد مشکل شقاق دارید….شقاق دقیقا همین علایمی را داره که شما میگید…هربار که دچار یبوست بشی باز برمیگرده.
بهتره حتما و حتما و هر چه سریعتر به پزشک جراح عمومی مراجعه کنید…چون زخم شقاق در مراحل اولیه به راحتی با یه پماد و رعایت برنامه غذایی براحتی درمان میشه اما اگه زخم پیشرفت کرد درمان هم خیلی سخت تر میشه و ممکنه به جراحی ختم بشه….در برنامه غذاییتون حتما سبزیجات و میوه و غذاهای فیبردار زیاد مصرف کنید اصلا و ابدا نباید بذارید یبوست بگیرید وگرنه شرایط وخیم تر میشه.
بیماریهای مقعد شوخی بردار نیستند….بهتون توصیه اکید میکنم که کم رویی را بذارید کنار و با خودتون روراست باشید.