جراحی بواسیر
من مدت زیادی بود که موقع دفع (ببخشید) با مشکل مواجه بودم و این کار رو به سختی انجام می دادم. چند روز پیش به یه جراح عمومی مراجعه کردم و ایشون گفتن که بواسیر دارم. البته از نوع مزمن که نه درد داره و نه خونریزی. فقط تنگی شدید به وجود آورده. گفتن هم می تونم جراحی کنم و هم می تونم با لیزر ترمیم کنم. می خواستم اگه کسی این مسئله براش پیش اومده و در مورد نحوه عمل با لیزر آشناست (چون درد بعد از عملش کمتره، می خوام لیزر کنم.) کمکم کنه. خیلی می ترسم. تا حالا نه جراحی داشتم. نه با لیزر کردن خیلی آشنام. در ضمن به نظر شما یه جراح عمومی برای انجام این عمل مناسبه؟
من پيشنهاد مي كنم به يه پزشك ديگه مراجعه كن بواسير با رژيم غذايي كنترل مي شه عمل بواسير در سن شما رو معمولاٌ پزشكها توصيه نمي كنند .

بهتره آلو – انجير – ميوه و سالاد را در رژيم غذايتون قرار بدين و يه ساعات خاصي در روز رو براي دفع در نظر بگيريد

همه دوستات نظرشون اين بود كه جراحي بواسير عوارض بدي به دنبال داره. ولي حقيقتش هيچ كس نگفت چه عوارضي؟
دوست عزیز ،یکی از اولین عوارض این عمل ،دوره تقریباً دراز مدت نقاهت اونه! چون محل نشیمنگاه انسانه خیلی به فرد سخت میگذره! و بعد از اون چون در این عمل –غیر لیزیک—(بنا به شنیده ها) بدلیل ،بیرون زدگی انتهای روده بزرگ ،قسمتی از اون ،میبایست خارج شود ،لذا بریدگی ناشی از اون و بخیه ها ،چون در محلی غیر بهداشتی صورت میگیرد! امکان عفونی شدن محل خواهد بود،و…..