تفسیر عکس رنگی رحم
لطفا نتیجه عکس منو تفسیر کنید.
عکسی که من گرفتم، لوله ها کاملا باز و نرمال بودن اما با اینکه دوبار سعی کردند مایع حاجب رو توی رحم تزریق کنن اما هر دو دفعه برگشت. و نتیجه اصلا رحم در عکس مشخص نشد.
به نظر شما من بصورت طبیعی باردار نمیشم؟
نتیجه آزمایشهای هورمونی، اسپرموگرام، سونوگرافی رحم و تخمک گذاری کاملا طبیعی و خوب بوده
میشه لطفا جوابمو زود بدین
ین چیزی که شما نوشتین یعنی مجرای لوله های فالوپ باز بودن اما بدلیل التهاب و…ماده حاجب نتونسته وارد رحم بشه ک نمایانگر انسداد در بخشی هست پیش متخصص زنان برین راهنماییتون میکنن
متخصص زنان به همسرم گفته باید عکس رنگی از رحم گرفته بشه
۱- چه شرایطی باید رعایت بشه قبل از گرفتن عکس رنگی رحم
۲- در چه روزی از دوره سیکل همسرم باید مراجعه بشه برای گرفتن عکس
۳- از نظر زمان چقدر طول میکشه (گرفتن عکس ) و هزینه اش چقدره
( از کاربران گرامی که اهل یا ساکن استان یزد هستند خواهش میکنم با پیام خصوصی (برای اینکه تبلیغ نشه ) آدرس چند جا که عکس رنگی رحم میگیرند رو برام بفرستند )
پیشاپش ممنون از پاسخگویی شما عزیزان
به جای اینکه ماهی بدم دست‌تون می‌خوام ماهی‌گیری یادتون بدم!
در نوار بالای سایت یه گزینه‌ای به نام جستجو () هستش و شما و کاربران دیگه می‌تونید از اون استفاده کنید. به این صورت که با تایپ یکی دو کی‌ورد مورد نظرتون تاپیک‌هایی برای شما معرفی می‌شه که با خوندن‌شون به جواب سوالاتون می‌رسید.
همیشه نیازی به مطرح کردن سوال نیست! در اغلب موارد (طبق گزارش مدیریت سایت، بیش از ۹۰ درصد) کاربران می‌تونن با یه سرچ کوچولو پاسخ خودشون رو بگیرن و از طرح سوالاتی که قبلا در مورد اون‌ها بحث شده و اطلاعات خوبی در دیتابیس تالارمون هست، خودداری کنند.
به عنوان نمونه:
اگه قبل از این‌که سوال‌تون رو مطرح کنید، عنوان همین تاپیک «عکس رنگی رحم» یا «هیستروسالپنگوگرافی» رو سرچ می‌کردید به پاسخ تمامی سوالات‌تون می‌رسیدید!

هزینه‌ی هیستروسالپنگوگرافی هم دقیقا و دقیقا به مرکزی که مراجعه می‌کنید بستگی داره
اما در مورد معرفی پزشک:
دوست من،
معرفی پزشک چه در تالار عمومی چه در سرویس پیام خصوصی تبلیغات محسوب می‌شه؛ شخص دکتر رهام هم موافق اون نیستن و خلاف قوانین تالاره.

دوستان و کاربران گرامی، مجددا شما رو تشویق می‌کنم که از قسمت جستجوی تالار بیشتر استفاده کنید؛ قطعا ضرر نخواهید کرد!

آیا در فاصله زمانی اتمام پریود تا گرفتن عکس رنگی رحم باید از نزدیکی خودداری شود ؟
از نزدیکی بدون انزال در واژن چطور ؟
با توجه به تماسی که با آزمایشگاه گرفتیم نوبت برای روز دوازدهم سیکل همسرم بهمون داده شد (با توجه به سوالاتی که در مورد سیکل قاعدگی همسرم از ایشون پرسیدند ) آیا اشکالی نداره ؟( چون در این تاپیک : http://www.roham.ws/web/ftopic-17116-days0-orderasc-15.html نوشته شده بود در روزهای بین ۶ تا ۱۰ سیکل قاعدگی خانم بهتره عکس گرفته بشه )
۱٫ به صورت کلی، نزدیکی و دخول چند روز قبل از انجام HSG مشکلی نداره
اما با توجه به فریز کردن رحم همسرتون و انجام تست پاپ اسمیر که در اینجا قبلا صحبت کردیم قرار شد تا اطلاع ثانوی، یعنی آماده شدن گزارش پاپ اسمیر، دخول رو کنسل کنید.
۲٫ انجام HSG در روز ۱۲ ام سیکل قاعدگی مشکلی نداره
لطفا عکس رنگی رحم زیر را تفصیر بفرمایید
هیستروسالپنگو گرافی
پس از تزریق ماده حاجب بداخل کاویته اندومتریال که در شرایط استریل صورت گرفت رحم نمایان شده است که شکل و ابعاد نرمال دارد .
علائمی از وجود اثر فشاری خارجی بر جسم رحم و یا دیفکت داخلی در کاویته اندومتریال دیده نمی شود
هر دو لوله رحمی با کالیبر مناسب در دو طرف نمایان شده است
در گرافی اولیه اسپیلاژ ماده حاجب مشاهده نمی شود ولی با افزایش فشار تزریق و دادن زمان کافی ، در گرافی های تاخیری اسپیلاژ مناسب ماده حاجب از انتهای لوله رحمی چپ و راست بداخل کاویته پریتونئال مشهود است .
در حال حاضر علائمی از انسداد لوله های رحمی دیده نمیشود .
این HSG نرماله و مشکلات ساختاری مشاهده نشده.