تفاوت نظر در مدت زمان دوره پنجره HIV
دوستان حتما منو میشناسن . از نوع رابطه که بگذریم ،

۸ ماه از رابطه من میگذره و من تا ماه ۷ ، نزدیک به ۲۰ آزمایش دادم . از الایزا تا P24 و خدا را شکر همه آزمایشات منفی بود .

اکثر سایتها ی اینترنتی داخلی که در مورد دوره پنجره HIV مطلب داشتن گفتن حداکثر تا ۶ ماه .

سایتهای خارجی که میگفتن با نسل جدید کیتها دیگه حداکثر به ۳ ماه رسیده و اون ۶ ماه برای کسانی هست که از دارو های ضد HIV استفاده میکنن و نادر هستن .

با آزمایشگاه ونکوور کانادا صحبت کردم و گفتن ۳ ماه قطعیه . دکتر آزمایشگاه دی تهران گفت ۶ ماه کافیه . اکثر آزمایشگاه میگن ۶ ماه .

اما

امروز که رفتم آزمایش ماه ۸ خودم رو بدم ، اونی که ازم آزمایش میگرفت میگفت دوره پنجره از ۶ ماه تا ۱۰ سال هست ! رفتم از سرپرست آزمایشگاهشون هم پرسیدم میگفت تا ۱۰ سال ممکنه معلوم نشه و شما هر سال بیا آزمایش بده !

یعنی راست میگن ؟ دوباره استرس گرفتم ؟ من هیچ جا نشنیدم ۱۰ سال طول بکشه !

حتی سازمان جهانی بهداشت هم میگه ۳ ماه !

اکثر رفرنس ها ۳ – ۶ ماه رو به عنوان دوره ی ویندوز گزارش کردن و در صورتی که آلودگی صورت گرفته باشه تیتر آنتی بادی در این تایم رشد میکنه.
در مورد شما زیاد صحبت کردیم و واقعا جای نگرانی وجود نداره. به خودت و زندگیت لطف کن و اون داستان رو فراموشش کن اینجوری بخوای پیش بری تا سالیان سال هی میری آزمایشگاه تست میدی و هی جوابشو برای ما میذاری! به خودت بیا دوست من.

وزارت بهداشت آمریکا تصریح میکنه که:
The timeframe between when you are exposed to HIV to the time you test positive for HIV antibodies can be up to 3-6 months

یه سوال داشتم خدمت دوستان هرکس میدونه لطفا راهنمایی کنید
یکی از دوستان (پسر)من چند سال پیش با یک خانم رابطه داشته از طریق واژن بعد از چند لحظه متوجه میشه کاندوم پاره شده به سرعت متوقف میکنه نزدیکی رو یعنی کمتر از یک دقیقه
بعد از اون متوجه شده اون خانم مبتلا به ایدز بودن
میترسه بره آزمایش
لطفا با توجه به مطالب گفته شده راهنمایی کنید تا از نگرانی در بیایم
مکان اینکه دوستت ایدز گرفته باشه خلی پایینه
یکی آشناهای منم همین کارو کرد و کاندوم پاره شد اما یه دوماه واستاد رفت آزمایش داد و از ایدز خبری نبود و فک کنم سال بعدشم داد همه چی منفی بود

من پیشنهاد میدم بره آزمایش بده تا خیالش راحت شه کسی هم چپ چپ نگاش نمیکنه

من عقدبودم طلاق گرفتم بعد۱۶ماه ازمایش دادم منفی بودخیالم راحت باشه
نگران نباشید چون آزمایش ابتلا به ویروس ایدز حداکثر تا شش ماه در صورت رفتارهای خطرناک قابل تشخیصه شما که یک سال و ۴ ماه گذشته پس خیالتون راحت باشه اما برای اطمینان دو ماه دیگه یه تست دیگه بدین هر چند نیازی نیست