تشنج در خواب
دختر ۴ ساله من مدتی است نیم ساعت پس از خواب چشمهایش باز شده و بعضی مواقع نفس حبس می شود به طوری که لبها کبود می شود این حالت حدود یک دقیقه طول می کشد. این مورد هر یک ساعت یا دو ساعت تکرار می شودصبح ها نیز با ترس ازخواب بیدار شده و مادر را صدا می کند و همین حالت رخ می دهد.ازمایش خون-cts-mri- و نوار مغز هیچ چیز را نشان نداد.(برای نوار مغز در حالت خواب انجام شد و یک ربع قبل از گرفتن نوار این حالت اتفاق افتاد).
ایا این موضوع صرع است یا مربوط به حالت روانی است. فیلم این حالت نیز موجود است.
دوست عزیز مشکلات خواب کودکان معمولا زمانی اتفاق میفته که خانواده ی متشنجی باشه یا کودک زیادی از موضوعی واهمه داشته باشه – البته در مواردی که بیماری جسمی خاصی متوجه کودک نباشد- حتی گاهی یه تب شدید می تونه منجر به چنین علائمی بشه!
شما برای بررسی بیشتر ، دخترتون رو پیش متخصص و جراح مغزو اعصاب ( که احتمالا مراجعه کردین) ، متخصص اطفال و اگر پیش یک متخصص گفتار درمانی هم ببرین بد نیست! همین طور بهتره در این حالت تمامی علایم بالینی دخترتون مثل حرکت های نافرم، تب ، بی اختیاری ادراری و هر چیزی که همراه این حالت یا جداگانه پیش میاد رو به ذهن بسپارین و به پزشک انتقال بدین!
امیدوارم هر چه سریعتر مشکل شما حل بشه! در ضمن یادتون باشه که هرگونه نگرانی و بی قراری از جانب شما می ت.نه به مشکل دخترتون دامن بزنه!