با هموروئید چکار کنیم ؟
ساله هستم و از سن ۲۰ سالگی گهگداری دچار یبوست میشدم . از لحاظ سابقه خانوادگی پدرم معده حساسی داره و قادر به هضم هر چیزی نیست و همیشه از نفخ معده و ترش کردن شکایت داره و مادرم هم در زمان جوانی بارها به شقاق مبتلا شده ولی با استفاده از غذاهای پرفیبر بهبود پیدا می کرد .

ولی وضعیت من از همه بدتره از سن ۲۳ سالگی اولین باری بود که دچار شقاق شدم ولی به توصیه مادرم با استفاده از غذاهای پرفیبر بهبود پیدا می کردم ولی به محض اینکه به سبک تغذیه خودم ( مثل مردم عادی ) بر می گشتم دوباره مشکلاتم شروع میشد .

از ۱۰ ماه پیش ( دقیقا خرداد ) برجستگی ای کنار مقعد دیدم که باعث ۲ بارخونریزی در هنگام اجابت مزاج هم شده بود . ولی از اون موقع تا حالا حدود ۸ ماه که خونریزی ندارم . درطول این مدت علی رغم مشکل و درد در هنگام دفع, بخاطر ترس و خجالت از بیان مشکل و با توجه به اطلاعاتی که از سایت ها بدست می آوردم به پزشک مراجعه نکردم و با حذف بسیاری از غذاها و افزایش میوه جات و سبزی سعی در بهبود شرایط داشتم ولی بعضی اوقات که از این رژیم خارج میشم با دفع دردناک و سخت مواجه میشم . واقعا این وضعیت منو خسته کرده .

برجستگی موجود نسبت به خرداد کمی بزرگ شده و اندازه یک نخود است که روی آن یک برش یا شیار دیده میشود .

دیروز به پزشک جراح عمومی ( گوارش / تیروئید / پستان ) مراجعه کردم .البته شما در پست ها گفته بودید به دکتر روده مراجعه کنید ولی من چنین عنوانی رو پیدا نکردم . بهرحال دکتر گفت درست اومدم .

بعد از معاینه به من گفت باید جراحی کنی . و با ۳ تا بخیه می تونم جراحیش کنم و این رو به تاخیر ننداز چون جوانی و نمی دونم می خوای ازدواج کنی وبچه دار شی و….. حرفایی که برام معنی نداشت چون اصلا به این موارد فکر نمی کنم . من دنبال یه راه کم درد و با کمترین عوارض بودم . وقتی گفت جراحی شاخ در آوردم .

درحال حاضر دکتر اینها رو تجویز کرده :
۳۰ عدد شیاف آنتی هموروئید ( ایپروئید ) / شربت منیزیم هیدروکساید مینو ماگ ۸% / یک ورق قرص ژلوفن ۲۰۰ / محلول موضعی پوویدون آیوداین- مدیفارم ۱۰%

شک دارم . نمی دونم به دکتر خوبی مراجعه کردم یا نه خصوصا اینکه برای هموروئید کوچکی پیشنهاد وحشتناک جراحی داده .

واقعا نگران و عصبی ام . به نظر شما من باید برای حل این مشکل چکار کنم ؟در ماهواره شنیدم اسپره کوچک کننده هموروئید وجود داره این واقعیت داره وبه طور کلی اسپره یا پماد و محلولی برای از بین بردن هموروئید در بازارهست ؟ مشکل من ارثیه یا راه حل قطعی براش هست ؟ واقعا برای امثال من جراحی لازمه یا راههای بهتر با حداقل عوارض و درد هم وجود داره ؟

سلام در این جا نمیشود برای تصمیم گیری شما نظر داد من در اطرافم کسانی را دیدم که با داشتن توده ای بزرگتر از شما دارن زندگی میکنند و مشکلی ندارند استانه ی تحمل هر فرد متفاوت است.تصمیم با خود شماست.
بعد از عمل. شما باید رجیم سبزیجات داشته باشید تا دچار یبوست نشوید بنابراین رجیم غذایی شما تغییری نخواهد کرد بعد از عمل دوره تقاهت اهمیت زیادی دارد .به نظر من در مورد نحوه درمان تحقیق کنید
امروز مراجعه کردم به دکتر متخصص جراحی عمومی و بعد از معاینه گفت شقاق داری و پمادmyovin و قرص ملیگسی کام داد ولی تومعاینه گفت که پولیپ(گوشت اضافه)داری باید عمل لیزری شه و برداشته بشه که حتی ممکن سرطانی باشه حتما برداشته بشه و همزمان هم شقاق هم درست میکنم و حالا سوالم این است که آیا پولیپ خیلی مهم است و آیا به مشکل می خورم بعدها؟و آیا شقاق با این پماد و قرص درست میشه؟
در مورد عمل جراحی تنها پزشکی که معاینه بالینی را انجام داده می تواند اظهار نظر کند.
myovin همان پماد نیتروگلیسیرین است