احساس توده در گلو
من ۲۹ سال سن دارم و الان حدود ۱ ماه است که احساس پری و توده در گلو خودم دارم.
ابتدا به دکتر متخصص داخلی مراجعه کردم، ایشون تشخیص دادند مشکل از رفلاکس معده است و برای من کپسول آموپرازول آنتی بیوتیک تجویز کردند( با توجه به سابقه بیماری معده ای که داشتم). اما با مصرف دارو های مذکور مشکل من حل نشد.

سپس به دکتر متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم . ایشون با معاینه بالینی فرمودند مشکل بنده عصبی هستش و حتی برای اطمینان رادیولوژی با باریوم از مری رو برای من تجویز کردند که در عکس های اون هم مورد خاصی مشاهده نشد.
همچنین من احساس ترشحات چرکی تو گلو هم داشتم که دکتر فرمودند گلوی بنده چرک نداره.

هنوز هم بعد از گذشت ۱ ماه هیچ تغییری در مشکل من ایجاد نشده، احساس توده همچنان وجود داره، همینطور احساس ترشحات چرکی در گلو، ببهمراه علامت خفیف سرماخوردگی. گاهی لازمه که گلوم رو صاف کنم تا خش صدام برطرف بشه.

شما در گلوتون بوي نامطبوع حس نميكنيد؟بويي كه خودتون يا اطرافيانتون بگن….يعني منظورم اينه كه دهنتون بو نميده؟

زمستون سينوزيت نداريد؟تو سرما بالاي ابروهاتون درد نميگيره؟
يا اطراف دماغتون تو سرما نميسوزه؟
ايا چرك از گلو داريد؟

شما هم چند احتمال تشخيصتون داره

به جز چند حالتي كه دوستان گفتند……

۱-مشكل تيروئيد كه بهتره معاينه بشيد توسط فوق تخصص غدد.يا حداقل داخلي….ولي اگر نياز شد يك سونوي تيروئيد هم انجام بدهيد

۲- شما يك سينوزيت مزمن داشته باشيد .كه با يك گرافي ساده از سينوسها مشخص ميشه.به يه دكتر عمومي هم بگيد براتون مينويسه.من به مورد دوم مشكوكم!يعني سينوزيت مزمني كه ترشحات انقدر زياد شده باشد كه از سينوسها مرتب به پشت حلق بريزد.و مثل يك توده عمل كنه و شما احساس توده كنيد.و درمان ان شسشتو با مسير بيني و دماغ با اب نمك و نيز انتي بيوتيك مخصوص است.

اگر ۲۴ روز بعد از رابطه احساس گلو درد داشتم ، گلوی چرکی و گوشه داخلی چپم درد دشت این نشانی وروده اچ ای وی به بدن هستش ؟
پس از ورود HIV با توجه به سیستم دفاعی بدن، در عرض ۱ تا ۶ هفته، علائمی نظیر: تب، تعريق مفرط، بی قراری، درد عضلات، بی اشتهايی، علايم گوارشی و گلو درد ظاهر می شود.
معمولاً در دوره پنجره، که بین ۲ هفته تا ۶ ماه ادامه داره، ممکنه نتیجه آزمایش خون منفی باشه.
لذا هر ۳ ماه یکبار آزمایش تکرار میشه. اگه یاخته های سفید خون به نام CD4+T شمارش سلول های آن کمتر از ۲۰۰ شماره در هر میکرولیتر خون برسه، در این هنگام شخص وارد مرحله ایدز شده و مستعد ابتلا به سایر عفونتهای فرصت طلب خواهد شد.
داداش دوستم ازسه سال پیش ازته زبان تاحلقش یه چیزسفیدی هس که شبیه مشمباس دردهم نداره پیش دکترهم رفته جواب مشخصی نداده ازم خواستن اینجا طرح کنم تاشما کمکش کنیدوبگیدعلت چی میتونه باشه؟؟
بدون معاینه بالینی امکان اظهار نظر وجود ندارد
به پزشک متخصص حلق و بینی مراجعه شود
و همچنین از قر قر آب نمک یا سرم های شستشوی سدیم کلراید استفاده کنید ببینید تغییری ایجاد نمیشود