احتمال انتقال بيماريهاي مقاربتي با بوس
يه سوالي داشتم خدمتتون ممنون ميشم راهنمايي كنين. با توجه به اينكه در خيلي از كشورها مكانهاي خاصي براي ارضاء نيازهاي جنسي در نظر گرفته ميشه و اينكه افرادي كه اونجا مراجعه ميكنن در هنگام رابطه جنسی با خانمهايي كه هستن بعضا بوسهاي عميق ميگيرن و يا حتي خانما رابطه جنسی دهانی برقرار می کنند، آيا احتمال انتقال بيماريهاي مقاربتي و بخصوص ايدز با وجود آلودگي خانما هست يا نه. شايد گفته بشه كه معمولا خانما كارت بهداشت دارن ولي خوب علي رغم اين ممكنه كه آلوده باشن.
با توجه به اینکه ایدز یه بیماری هست که تا وارد خون نشه خطرناک نیست.

بوسیدن : اگه در دهان و گلو و… هر دو طرف زخمی نباشد ویروس ایدز انتقال نمیابد.(به ریسک کار نمی ارزه)

رابطه جنسی دهانی: در این مورد هم روی بدنه آلت نباید زخمی باشد.

من ۲۲ ساله و مجرد هستم
تا به حال رابطه جنسی نداشتم و رابطه ام در حد بوسه بوده
اما مدت ۸ ماهی هست که دچار ترشح شدید هستم و مدام احساس می کنم که در قسمت واژن دچار شهوت می شم بدون حتی عامل تحریک کننده …
درد کمی هم گاهی اوقات سراغم می یاد
اگر ممکنه کمک کنید …
علت چیه ؟
اگر ترشحاتتون همراه با رنگ خاص و بوی بد همراه هست احتمال عفونت هست
اما اگر ترشحاتتون فقط زیادی از حد ایجاد میشه مشکل خاصی نیست و بیشتر برمیگیرده به تحریک شدن بدنتون
اگر ترشحاتتون سبز رنگ و با بوی بدی همراه هستش بهتره به جهت بررسی به متخصص مراجعه کنی
می تونم بپرسم در چه حالتی از رابطه ی جنسی پرده ی بکارت پاره می شه ؟
خیلی برام جالبه ، سرچ می کنم اما جواب دقیقی براش پیدا نمی کنم
بازم ممنون
دوست عزيز پاره شدن پرده بكارت در اثر ورود هر شيء خارجي مثل انگشت ، آلت و هرچيز ديگه اي مي تونه اتفاق بيفته و در واقع ربطي به پوزيشن و حالت رابطه نداره .
لذا از داخل كردن هرچيزي به داخل واژن جلوگيري كنيد تا باعث آسيب و يا پاره شدن بكارت كه در هر دو صورت قابل تشخيص خواهند بود نشيد .
من آزمايش وي دي آر ال دادم و جواب آنرا نوشته ” نان ري اكتيو” مي دونيد يعني چي؟ يعني بيماري ندارم؟
دوم اينكه مي خواستم بدونم وقتي اين آزمايش رو مي ديم كدام بيماريهاي مقاربتي رو تحت پوشش قرار مي ده( منظورم اينكه كه نشون مي ده كدوم بيماري ها رو نداريم چون وقتي از آزمايشگاه پرسيدم چند تا اسم برد كه اصلا نمي دونستم منظورش چيه)
دوست عزيز آزمايش VDRL به منظور تست سفليس صورت مي گيره و NONE REACTIVE يعني شما مبتلا نيستيد :
آزمایش VDRL :
سیفلیس یک بیماری مقاربتی عفونی است که عامل آن یک نوع باکتری به نام ترپونما پالیدوم می‌باشد.
این باکتری به طور طبیعی فقط انسان را آلوده می‌کند و از آن‌جایی که بسیار حساس و ظریف است برای ایجاد بیماری در بیشتر موارد تماس مستقیم با منبع آلودگی لازم است. ترپونم از طریق خراش جزئی در پوست یا غشای مخاطی اندام تناسلی یا دهان و غیره وارد بدن می‌شود.
▪ سیر بیماری سیفلیس به ۳ دوره تقسیم می‌شود:
۱) دوره اول با ورود باکتری و ایجاد یک زخم نسبتاً سفت در ناحیه تناسلی به نام شانکر مشخص می‌شود، پایان این دوره همراه با بهبودی خود به خود این زخم است.
۲) پس از آن، دوره دوم شروع می‌شود که مشخصه بارزآن ایجاد یک عفونت فراگیر است، یعنی باکتری به‌طور وسیعی در بدن پخش می‌شود و سبب ایجاد ضایعاتی در مخاط‌ها، چشم‌ها، استخوان‌ها، مفاصل و سیستم قلبی- عروقی و عصبی مرکزی می‌شود
می خواستم بدونم آیا بیماریهای مقاربتی از طریق دیگری هم ایجاد می شه یعنی ممکن دو نفر سالم باشن اما وقتی با هم رابطه جنسی داشته باشند بیمار بشن؟ این سوال خیلی ذهنمو مشغول کرده که خوب از کجا یه دفعه یکی بیماری رو می گیره که بعدش می تونه به فرد دیگری انتقال بده.
شاید این قضیه همون اول مرغ بوده یا تخم مرغ باشه!!!
بسیاری از عوامل بیماری زا (اکثرآنها )در محیط (آب و خاک و هوا)و یا حیوانات قابل انتقال به انسان هستند.برای ابتلا به یک بیماری همیشه انتقال مستقیم انسان به انسان لازم نیست – بلکه انسان یا حیوان نقش میزبان واسط یا نهایی یا وکتور (انتقال دهنده) بسته به عامل و چرخه زیستی عامل بیماری زا را ایفا میکند.