آیا ایدز از طریق بزاق منتقل می شود؟
یه جایی از سایتتون خوندم که نوشتین “بوسه های عمیق میتونه ویروس ایدز رو انتقال بده”؟؟؟؟!!!!!!!!! میشه راجع به این مطلب بیشتر بگین؟ آخه شنیده بودماین ویروس از راه بزاق منتقل نمیشه !!!!!!!!!!!
دوست عزیز ویروس اچ آی وی تقریبا در تمام مایعات بدن وجود داره
بوسه های عمیق باتوجه به زخمهای آشکار و یا میکروسکوپی که ممکن است روی لثه و در اطراف دندانهای خراب به هزار و یک دلیل وجود داشته باشد می تواند باعث انتقال ویروس بشود
چند وقت بعد از مبتلا شدن به ویروس اچ ای وی جواب ازمایش مثبت خواهد بود؟
سلام شاید متن زیر بتونه به شما کمک کنه:
مراحل آغازين ایدز

حدود نيمی از افرادی که به تازه به اچ آی وی آلوده شده اند در عرض دو تا چهار هفته به علائمی شبيه آنفولانزا مبتلا می شوند.

اين علائم شامل تب، خستگی، ناراحتی پوستی، درد مفصل، سردرد و تورم در غدد لنفاوی است.

نمودار سمت راست فرآيند تدريجی آلودگی به اچ آی وی را نشان می دهد.

شمارش سلول های سی دی ۴ + براساس تعداد آنها در هر ميليمتر مکعب از خون حساب شده است. با پيشرفت ويروس از تعداد آن کاسته می شود.

يکسيستم دفاعی سالم دارای ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ سلول سی دی ۴ + در هر ميليمتر مکعباست. اگر اين رقم به ۲۰۰ عدد کاهش يابد، فرد يک بيمار ايدز محسوب می شود.

“بار ويروسی” شمار ذرات ويروسی در ميليمتر مکعب است. در ابتدا، اين رقم با تکثير سريع ويروس در خون به اوج می رسد.

دربرخی از افراد آلوده به اچ آی وی سالها طول می کشد تا بيماری ايدز ظاهرشود و در اين مدت آنها احساس سلامت کرده و هيچ علائم بيرونی حضور اينويروس در آنها ديده نمی شود.

در ساير افراد آلوده به اچ آی وی ممکن است علائمی مانند کاهش وزن، تب، عرق، کهير و برای مدتی کوتاه از دست دادن حافظه نمود کند.

آزمايش های اچ ای وی:

– در جريان عمومی ترين آزمايش برای تشخيص اچ آی وی، يک نوع خاص از پادتن ها يا همان پروتئين های ضدبيماری رديابی می شود

– با اين که پادتن ها در واکنش به حضور اچ آی وی در بدن توليد می شوند، اما اين اتفاق شش تا دوازده هفته پس از آلودگی رخ می دهد

-در حالی که اين پادتن ها خود در مبارزه با ويروس اچ آی وی چندان موثرنيستند، اما به عنوان نشانه وجود ويروس در بدن قابل اعتماد هستند

– در چند هفته ای که رديابی آلودگی بی ثمر و جواب آزمايش منفی است، فرد آلوده می تواند ويروس اچ آی وی را به سايرين منتقل کند.