آبله مرغان + آ ان آ
لطفا می خواستم دقیقا من را راهنمایی و از نگرانی خارج فرمایید:
یک سال پیش در خارج از کشور با یک خانم که نمی شناختم ارتباط جنسی با کاندوم داشتم و برای اینکه مطمئن با شم کاندوم پاره نشده آنرا پس از پایان نزدیکی باد می کردم و مطمئن می شدم که سوراخ نشده است.

تست HIV خود را ۱۴ روز و پس از آن ۳ ماه و ۱۰ ماه انجام دادم و همگی منفی بودند فقط در آزمایش آخردکتر برایم تست ANA نوشتند که بالاتر از حد طبیعی گزارش شد . الان از آن تاریخ (نزدیکی اول) مدت یک سال می گذرد و الان دچارابله مرغان شده ام (که در کودکی نیز نگرفته بودم) و به دکتر عمومی مراجعه کردم ایشان برای من پنی سیلسن ۸۰۰ و دگزا متازون تجویز کرده اند :
سوال ۱- چرا دکتر برای اینجانب تست ANA نوشتند؟
سوال۲- آیا ابتلا به آبله مرغان من ربطی به ابتلا به HIV دارد؟ آیا ممکن است به HIV آلوده شده باشم؟
سوال ۳- آیا داروی تجویز شده مفید است؟ بیشتر در مورد آسکلوویر شنیده بودم.
سوال ۴: آیا آبله مرغان ربطی به ANA دارد؟
سوال ۵- چرا من آبله مرغان گرفتم؟

ج۱ – احتمالا به یک بیماری خود ایمنی مشکوک شده اند مثل لوپوس، شوگرن، درماتومیوزیت و … چون این آنتی بادی در برخی بیماریهای خود ایمنی افزایش می یابد؛ البته توجه داشته باشید که این آنتی بادی در ۵% از افراد طبیعی جامعه با تیتر بالاتر وجود دارد که این افراد هیچ گونه بیماری ندارند.
ج ۲- خیر ارتباطی ندارد.
ج ۳ – آبله مرغان درمان خاصی ندارد و معمولا درمان حمایتی است، اگر از برخی داروها در ۴۸ تا ۷۲ ساعت اول ابتلا اسفاده شود شدت علایم کاهش می یابد.
ج ۴ – خیر
ج ۵ – به دلیل مواجهه با باویروس و عدم ابتلا در کودکی
ببخشيد مي خواستم در مورد بيماري هاي فوق يكم برام توضيح بدهيد و اينكه سه نقطه گذاشتيد يعني چه؟ و آيا اين بيماري ها مرگ آور هستند؟
آيا اين بيماري ها در اثر رابطه جنسی منتقل ميشند؟
چرا دكتر شك كرده و برام تست ANA نوشته است؟
راستي مدتي است شايد ۱ تا ۳ ماه شبها تعريق دارم اما نه هر شب!!
بیماریهای که ذکر شد به جز ANA بالا علایم بالینی دیگری هم دارند و به نظر من احتمالا شما جزو همان افراد طبیعی هستید که ممکن است در آنها این شاخص بالا باشد.